Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Sumnja da nešto nije u redu sa djetetom

annie94

Pozdrav doktore, imam bebu od 8 mjeseci, skoro 9, beba je stalno grintava noću se budi na svaki sat vremena do dva i dalje pije do 2-3 flašice noću, da li je to normalno? I isto tako sumnjam na autizam, jer stalno je zamišljena sa svojim rukicama, nogice trlja nonstop i tijekom noci, nezainteresiranost za hranu, za igranje isto, stalno stavlja jedne te iste stvari u usta, poteskoce pri oblačenju, dovuce se do ormara ili zida pa liže zid ili lupa po ormaru?!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema simptomima treba obaviti detaljan razgovor s pedijatrom, pregled i osnovne laboratorijske pretrage. Temeljem dobijenih informacija će odlučiti da li je potrebna daljnja dijagnostika/konzultacija neuropedijatra, gastroenterologa, fizijatra...