Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

akne

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Može i jedno i drugo. Slično je.

miro1989

Poštovani,
Doktore zamolio bi Vas za savijet.
Naime ja imam 24 godine od pocetka puberteta imam problema sa aknama, prvo su pocele po licu iz početka sam išao na čišćenja lica pa mi se lice dobro smirilo ali su mi sa lica akne presle na vrat i leđa ponekad imam velike akne koje su bolne i jako crvene takve iste akne sad mi se cesto pojave u predjelu ispod pupka i isto pored velicine jako su bolne i neugodne.
Predlažete li uzimanje nekih lijekova ili krema... Kakvo je Vaše mišljenje
Lijep pozdrav,

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vama je očito potrebna ozbiljnija dermatološka terapija. Uz neku lokalnu terapiju vjerojarno bi bila potrebna kura tetraciklnina (npr. doksiciklin od 100 mg 1x1 tbl. kroz 8-12 tjedana). U svakom slučaju, obavite dermatološki pregled.

miro1989

Poštovani,
Doktore zahvaljujem Vam na savijetu uzet ću svakako ove tablete, a za dermatološki pregled pošto nisam iz Zagreba u kojoj ordinaciji radite i kako bi Vas mogao kontaktirati da obavim dermatološki pregled kod vas.
Lijep pozdrav,

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Vas bi bilo najbolje da se naručite u Ambulantu za medicinsku kozmetologiju Klinike za dermatovenerologiju KBC Zagreb. Ja osobno radim u drugoj subspecijalističkoj ambulanti koja se bavi drugom problematikom.

miro1989

U svakom slučaju puno Vam zahvaljujem

Lijep pozdrav,

ivannna1992

Poštovani,

imam problema s prištićima od početka srednje škole (sad imam 22 god). Prvo su se pojavljivale samo na čelu pa su onda
prešle i na ostatak lica. Uzorkovale su jako puno mrlja po obrazima (čak i kad ih ne diram ostave mrlje). Ožiljaka nemam na svu sreću.
Pore su mi jako proširene te cijeli ten izgleda nečisto. Kad se pojave upaljene akne sporo prolaze te su bolne na dodir. Ne mogu reći da imam jako puno upaljenih akni
odjednom, ali čim jedne prođu i ostave mrlje, druge dođu i tako u krug. Imam samo prištiće po licu. Kod ginekologa sam bila te su
jajnici i maternica uredu i bez cista. Ne znam dali su uzrok onda hormoni, prehrana ili nešto treće? Prije jedno mjesec dana sam bila kod doktorice opće prakse
i dala mi je klindamicin i dercome clear (koji su mi ok i više nemam toliko prištića po čelu) te uskoro idem kod deramtologa. Koristim i
la roche effaclar duo kremu koja mi je bila jedno vrijeme ok, ali se moja koža brzo navikne na sve prozivode i onda je sve po starom. Moram napomenuti
da mi trenutno najviše "potkožnih" prištića izbija na lijevom obrazu što ni s puderom ne mogu sakriti.
Ako imate bilo kakav savjet bila bi zahvalna.

Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Oralna kontracepcija obično nije dovolja za liječenje akni. Javite se dermatologu.

ivannna1992

Možda ste krivo shvatili, ali ja ne koristim orlanu kontracepciju. Kod ginekologa sam
samo bila na ultrazvucnom pregledu jajnika i maternice te je sve uredu i nemam cista.

Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Terapija s benziol peroksidom (Dercome clea) i lokalnim antibiotikom čini se ok za početak. Možda bi se moglo pokušati i s lokalnim retinoidom adapalenom (Sona krema ili gel) koji bi pomogao i hiperpigmentacijama koje Vam zaostaju. Osim toga, dolazi u obzir i terapija antibioticima tetraciklinima (npr. doksiciklin od 100 mg 1x1 tbl. 6-12 tjedana).

dominik123x

Poštovani,

imam 16 godina i 2 godine se borim s aknama. Dermatolog mi je dao tretman: klindamicin prema potrebi, sona gel navecer i dercome clear za dan.
To je bilo učinkovito do sad, sad mi vec par mjeseci stoji na istom. Lice mi se suši i ne pomaze mi.
Imam onako svijetlo smeđe bijele mrlje po leđima od akni, malo po prsima, po vratu i licu.

Molim vas ako mi možete nekako pomoć.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Terapija se čini ok, ali to ovisi o trenutnom stanju. Akne se liječe dugotrajno i potrebne su povremene promjene. Preporučio bih redovite kontrole dermatologa.

Anit@

Poštovani,

Nikako ne mogu naći lijek za akne, Pila sam mjesec i pol doksiciklin nakon čega je sama dermatologica rekla da prestanem jer nema učinka. Nakon toga mi je dala Klavocin 10 dana od kojeg također nisam vidjela nekakav učinka. Sada sam popila treću kutiju Diana 35. Kada sam pitala za Roaccutane , dermatolog mi to ne želi prepisati. Lokalna terapija kakva god bila mislim da ne može riješiti moj slučaj. Pitala sam i za druge oblike tetraciklin tipa minociklin pa mi je dermatolog rekao da njega nema na tržištu. Zar zbilja za moj slučaj nema lijeka. Postoji li nekakav drugi tetraciklin (Geomicin, Hiramicin)?? Također napominjem da sam napravila sve moguće pretrage koje se savjetuju na internetu od spolnih hormona, uzv jajnika, hormona štitnjače ogtt test-a, kontola zubi i svi nalazi su uredni.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bez pregleda Vam ne mogu reći o kakvom je obliku akni riječ. Načelno, liječenje akni je dugotrajno (godinama) i terapiju treba modificirati ovisno o stanju. Kod Vas bi došao u obzir i azitromicin (antibiotik) i možda izotretinoin (Roaccutane). Oksitetraciklin (Geomycin) nije više na tržištu. Hiramicin je doksiciklin (isto).

ivannna1992

Poštovani,

prije vise od mjesec dana sam bila kod svoje dermatologice koja mi je propisala:
oralno: 25 dana doksiciklin 1*1 kapusla
lokalno: dercome clear i klindamicin
rekla sam joj da od krema koristim la roche posay effaclar duo te mi je rekla da s njom mogu i nastaviti ako želim
budući da sam završila terapiju doksiciklinom, ovaj mjesec koristim samo dercome (i klindamicin tu i tamo)
budući da sam potrošila effaclar duo tražim novu kremu koja ima i malo aha kiselina
moje pitanje je smijem li koristit kremu s aha kiselinama budući da koristim dercome (npr. biodermu global..)? i smijem li koristiti
avene triacneal uz njega? budući da su mi ostale fleke htjela bih malo djelovati i na njih.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve ovisi o Vašem trenutnom stanju. Sve tri kreme odjednom nije baš preporučljivo, ali kombinacija bilo koje dvije bi mogla.

ivannna1992

Samo ću jednu od nabrojenih budući da koristim jednu
protiv isušivanja kože. Bilo mi je bitno da od nabrojenih
niti jedna nece imati neke nuspojave zbog dercoma.
Puno Vam hvala na savjetu.

Lijep pozdrav

rose2405mary

Poštovani, imam problema s aknama od prve menstruacije, dakle od 11-e godine. Probala sam dercome gel, anefug toniranu kremu, antibiotike, sredstva za čišćenje, la roche gel za umivanje, omegu 3, vichy zelenu liniju i još mnoštvo stvari. No, ništa ne pomaže, da li bi možda pomogle cerin tablete? . Zanima me vaše mišljenje jer su akne rasprostranjenje po cijelom licu ponajviše na obrazima. Imam slike no ne znam gdje bi ih vam poslala. Očajna sam i trebam vašu pomoć. Hvala vam unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da bi Vam trebao dermatološki pregled da se utvrdi o kojem je obliku akni riječ. Mislim da Vam Cerin tablete nemi pomogle. Osim Dercome (benzoilperoksid) gela niste probali medikamentoznu terapiju (ostalo su samo potporne terapije).

rose2405mary

Poštovani, posjetila sam dermatologa koji mi je prepisao dercome te anefug simplex. Radi se o acne vulgaris te mi je na osnovu toga propisana prethodna terapija. Od dercoma sam imala rane na licu iako imam masnu kožu.

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 19
Naprijed