Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Akne i suha koza

azrica

Postovani. Imam 23 godine, majka sam trogodisnjeg dijeteta. Sa 13 godina dobika sam prve akne na licu odnosno na celu i bradi, te na ledjima. Nikada ih nije bilo pretjerano puno ali ih se nisam nikada rijesila. U trodnoci su se skroz povukle, a sadasu mi samo na predjelu lica nekada vise na desnoj strani i uglavnom su male i upaljene. Bila sam nedavno na testiranje koze i receno mi je da mi je koza jako dehidrirana i da za skidanje sminke koristim ulje. Hranim se zdravo, ne pijem kavu ni alkohol, krecem se dovoljno. Zanima me kako se rijesiti bubuljica na licu i ledjima i koji je njihov uzrok?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Akne su česte i u toj dobi. Najbolje bi bilo da se javite na pregled dermatologu da se odredi adekvatna terapija za Vaše trenutno stanje.