Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

bolne akne i upala

nerak_

Postovani, imam jedan problem koji je cest, a radi se o pojavi bolnijih akni i to ne birajuci mjesto na tijelu u doba ovulacije. Najcesce je to vrat ili obrazi, prije par mjeseci izasao mi je veliki cir/akna na bedru toliko bolan te sam cak i temperaturu imala. Prosli mjesec sam u to doba ovulacije i milion aknica radila KKS i leukociti su mi bili 12, a i sedimentacija mi je bila malo povisena. Kako su me pitali, imam li nekih problema,da li sam prehladjena ili nesto slicno, odgovorila sam im da imam takve probleme u ovulaciji sa aknama koje su dosta upaljene na sto je ljekar rekao da to nista nije strasno i da je to ok. Zanima me Vase misljenje o mom problemu, da li treba da se uznemiravam? Da li je normalno da mi je tijelo u stanju upale kad je ovulacija? Unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je pogoršanje ili pojava akni za vrijeme ovulacije. One nastaju zbog hormonskih promjena tijekom ciklusa. Ipak, ako su promjene tako jako izražene uz takve simptome i na svim dijelovima tijela, trebalo bi vidjeti da se ne radi i o nečem drugom.

nerak_

O cemu bi moglo jos da se radi? hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To mora utvrditi dermatolog na pregledu.