Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Roaccutane i nesanica

sandra1102

Poštovani,
imam 39 godina i nakon dug borbe s aknama ipak sam pristala na terapiju Roaccutanom. Lice mi je najbolje ikada i zaista sam sretna i zadovoljna. na terapiji sam Roaccutanom 16 tjedana. 5 tjedana sam pila 20 mg sada pijem 10 mg.
Nakon 6 tjedana sam radila krvne nalaze i sve je bilo u redu. Dermatolog je rekao da nalaze više ne moram raditi jer idem na manju dozu.
Osim uobičajenih nuspojava, suhih očiju, usana drugih nuspojava nije bilo.
Ali, protekla 4 tjedna imam problem sa spavanjem. Nikada nisam imala problema s nesanicom. Sad nakon što zaspim probudim se nakon sat vremena, pa se onda mučim sljedeća dva sata pa zaspim i svako jutro otvorim oči u 5. Uglavnom, to mi sad već stvara problem. Nisam odmorna, Osjetim laganu treskavicu preko dana i unatoč teškom umoru ne mogu zaspati.
Može li to biti nuspojava Roaccutana. Nije je bilo dok sam pila veću dozu. Ne bih htjela prekinuti terapiju jer sam na pola puta i ne znam što bi mi drugo moglo više pomoći oko akni.
Smijem li uz Roaccutan uzeti nešto za spavanje?
Hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Šanse da je nesanica od Roaccutana je vrlo mala, jer se ne bi javila nakon 12 tjedana terapije i nakon smanjenja doze (10 mg je minimalna doza). Možete uzeti nešto za spavanje.