Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergija

jana1603

Molim Vas pojašnjenje nalaza
Ige 82,4 CA 15-3 (24,9) CA 125 (15,7) negat, T4 100 TSH 0,76 nalazi uredni.

Darko Richter, dr. med.

Čiji su to nalazi? Dob, spol, razlog uzimanja, itd.

jana1603

Oprostite na malo informacija koje sam Vam dala u prethodnom mailu. Nalazi su moji. Naime, imam 36 godine i već duže vrijeme patim od alergija.Koristila sam lijekove kao npr. dimidril,claritin. Prilikom testiranja u Selcu otkriveno mi je da sam alergična na sve. Doktorica mi je prepisala Telfast kojeg i sad koristim. Moj najveći problem je kožna reakcija prilikom promjene temparature, uzbuđenja. Ukoliko Vam bude potrebno još informacija napisati ću Vam.

Unaprijed Vam se zahvaljujem

Darko Richter, dr. med.

Ige 82,4 - uredan za nekoga od 36 g.
CA 15-3 (24,9) CA 125 (15,7) negat, - što je to?
T4 100 TSH 0,76 - TSH od 0,76 jest više nizak, no normalan. Zbog čeva su ovi tajanstveni nalazi uopće rađeni,ako ste alergični na sve?
Inače, alergija "na sve" NE postoji.
Možda imate kroničnu urtikariju, ali, vi ste jedan od 4,4 milijuna Hrvata koji misle da je medicina = nalaz. Nemamo uopće pojma koje vi imate simptome. Kako vi sebi zamišljate da se medicina može primjenjivati, na temelju nalaza SSS tehničara, koji se poput pitanja na kvizu dostave liječniku? Valjda postoji neka indikacija za pretrage. I koje su to, uopće pretrage? Je li vi sami znate? Ja nemam pojma što je CA. Od nalaza koje ste spomenuli, niti jedan, ali niti jedan, uključivši tu uk. IgE, nisu nalazi koji bilo što mogu reći o alergiji.

jana1603

Vjerujte da ja još manje znam. Samo znam da na preporuku lječnika pijem telfast.Kad sam rekla na sve da sam alergična to je na osnovi krvi ustanovljeno u Selcu. Kao npr:Mlječni šečer, bjelanjak, govedina, svinjetina, kakao, šećer, naranđa, limun, grožđe .... da Vam dalje i ne nabrajam.
Nalazi za koje sam Vas tražila da mi objasnite su od travnja 2009 g gdje sam u Poliklinici obavila sve preglede(sistematski) uključujući i taj iz seruma.
Zamisliti da svaki, baš svaki dan imam kožni osip, a ne znam što je uzrok.

Darko Richter, dr. med.

Mogu vam samo ponoviti svoje mišljenje da imate vjerojatno kroničnu urtikariju, a da niste alergični. Malo je pretjerano da se u Selcu radi neka alergološka obrada. Bolje bi bilo da to učiniti kod nekog alergologa koji se razumije u posao. Treba vam standardna aelrgološka obrada, za početak: prick test na aero- i standardne nutritivne alergene, te na konzervanse. To bi bilo dosta.

jana1603

Kako se liječi kronična ultikarija?
Hvala

Darko Richter, dr. med.

Kronična se urtikarja liječi prema podvrsti kojoj odgovara, ako je tu podvrstu moguće ustanoviti.
A inače, skoro uvijek se koriste ove mjere, bez obzira na podvrstu: dijeta bez konzervansa i slaicilata + trajno antihistaminik.

tihi

imam jedno pitanje u vezi krvnog alergološkog testiranja.koliko dana mora tijelo biti bez lijekova protiv alergije da bi se napravio krvni alergološki test. za testove na koži su mi rekli da je 5-7 dana bez lijekova... hvala

Darko Richter, dr. med.

Ovisi o kojim je lijekovima riječ. Vama je sve tako jednostavno. Lijekovi su popisani u knjigama veličine Biblije.
Ako se misli na one iste, koji se stopiraju 5-7 dana prije kožnog testiranja, tj. antihistaminike, onda za pretragu IgE iz krvi nema nikakvog ograničenja, ne smetaju.