Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

alergija nema joj lijeka

jomulav

Postovanje,imam 23 godine pusim vec 6-7 godina,kad sam imao 2-3 godine bolovao sam od neke bolesti o kojoj znam malo uglavnom nisma smio da jedem zitarice,hljeb i tako nesto,uglavnom na granici smrti bio.Posljednjih godina javlja mi se osip ili bolest koze ne znam sta je,javi se u proljece i traje sve do zime u nekim intervalima se javlja po 15 dana pa se smiri pa ponovo,pojave se neki vodeni mjehurici nesto slicno plikovima manjih razmjera to pukne onda se otvori rana koja sporo zarasta i onda se to sve oguli koza se ocisti pocne nova mlada,to mi se javlja na koljenima iza koljena,na laktovima i na licu pretezno na celu,bradi i i za glave u vrhu vrata gdje kosa pocinje,nisma jos uspio da saznam sta je lijecio sam raznim kremama i derivatima koje su mi davali doktori sa dermatologije,malo bude efekta par dana i onda ponovo,prasina i znoj mi to pogorsaju,zivim na selu pa nema dana bez toga,pecka me i stvara se samo gore,redovno to cistim i mazem kad me svrbi ali u noci se probudim i shvatim da sma u snu sve to unistio cesanjem,sad postoje mnoge teorije u mojoj glavi sta bi to moglo da bude dal se vratilo to oboljenje da mi smetaju zitarice i hljeb al sad organizam jaci pa to tako rijesava,dal mi smeta suma crnogoricna ili bjelogoricna nije bitno jer sve mi to pospjesuje to oboljenje,da li mozda smetaju cigarete ili duhan koji konzumiram,u posljednjim danima primijetio sma da sve vise pusim a to se samo pogorsava sad se pojavilo osim gore navedenih mijesta i na ledjima znaci plecke i ispod plecki cijelom duzinom ispod,i u gornjem dijelu straznjice,molim vas za vase misljenje jer to me sprijecava u zivotu i u radu, jos nesto ponekad mi se guli koza sa prsta sake al to u manjoj mjeri iako nisu potopljene u vodu da li je to povezano a komoze odgovor,pogledo sam neke slike na netu sto se tice alergije na cigarete ima neke slicnosti,molim vas za pomoc

Darko Richter, dr. med.

Ja mislim da bi bilo najbolje da ovo pitanje premjestite na forum dermatologije.