Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

celijaklija, osjetljivost na gluten i epi napadaji

lujka

Poštovani, moj sin koji sada ima 18 godina godinama je patio od lose probave mučnina i bolova oko pupka. Nakon sto je sa 17 godina dobio epilepsiju sada mu je ustanovljena i osjetljivost na gluten. Budući da sam čitala da dugo nelječena celijaklija kao posljedicu može imati epi napade zanima me da li može da se promjenom prehrane i izbacivanjem glutena osim probavnih smetnji mogu zaustaviti i epileptični napadaji. Hvala unaprijed.

Darko Richter, dr. med.

Prvi puta čujem za vezu celijakije i epilepsije. Postavite pitanje na forumu neurologije, ili pedijatrije, jer nema veze s alergijama.