Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Crvene fleka po nogama a ne svrbe

pavlov

Postovani dr Prijetila sam ispod koljena crvenu fleku kao ujed samo sto ne svrbi ima tri dana Mislila sam komarac proci ce da bi sad svaki dan po jos jedna manja oko nje se stvorila Ta veca je malo visa od centimetra a ostalih 5 su kao sitniju ujediNe znam sta je to Stavljam fenistil kremu vec par dana i nije boljeVeceras kad sam se tusirala presla sam ruko preko njih i ova veca je bas zabolila Molim vas ako mogu nekako sliku da vam posaljem Da me svrbi mislila bih ujed komarca ali ne svrbi vec na dodir boli Hvala vam unaprijed

Darko Richter, dr. med.

Možete mi poslati sliku na bibice@live.com , no ipak mislim da bi bilo bolje da ovo pitanje postavite na forumu dermatologije.

pavlov

Poslal sam vam e-mail sa slikama ne znam da li ste dobili ,Ono crvenili na nozi se hvala bogu polako vraca.Ona velika sto je licila na ujed se skupila i na vrhu ima crvenilo sa gnojem velicine par mm Ostle male jos su tu ali kao da blijede Bila sam kod dermatologa koji kaze da je bcterijska infekcija i prepisao mi ZINDACLIN 1% GEL narednih 7-10 dana Dr me pregledao brzo jer je ordinacija bas puna bila Nisam ga stigla pitati Pa pokusavam sad vas da pitam Posto taj dio gdje se naleze te kao bubuljice mene svremena na vrijeme pece Cak mi smeta odjeca na tom dijelu Iako se ne vidi nikakvo crvenilo sem tih bubuljica Da li je potrebno prekriti gazom ili flasterom taj dio Hvala vam jos jednom

Darko Richter, dr. med.

Nisam dobio nikakve slike, niti mail.

pavlov

Postovani dr mail mi se vrati nije moga da prodje.Moje pitanje je Ovo sto mi je na nozi dr je rekao bakterijska infekcija Dobila sam Zindaclin1% gel 5 dana 2 puta 5 dana jednom Evo od danas krecem jednom dnevno One se polako smanjuju One male blijede a ova veca se skupila sad je u sredini crveno sa ranicom koja se susi Moj pitanje je koliko traje da ovo nestane jer je jos pece Pogotovo u noci ako slucajno povrijedim Hvala vam unaprijed

Darko Richter, dr. med.

Izgleda da nije alergija, već piodermija (koćna infekcija). Ako mažete antibiotksu mast, to bi se trebalo povući za nekoliko dana.