Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Nixar tablete i kontracepcija

Meg1507

Poštovani,
već mjesec dana pijem Diane 35 no kako sam alergična a polako počinje sezona alergija doktorica mi je prepisala Nixar tablete pošto sam se požalila da Deslordis (kojeg sam pila 2 godine ) ne djeluje baš u vrijeme cvata Ambrozije.
Moje pitanje je: može li se uzimati antihistamin dok se pije kontracepcijsko sredstvo?
Antihistamine pijem isključio od sredine 4.mj pa do početka 9.mj.
Pozdrav!

Darko Richter, dr. med.

Ne znam, ja sam pedijatar, ali, da imam taj problem, pogledao bih u uputu uz lijek, gdje piše da, ako pijete druge llijekove, konzultirate svojeg liječnika.