Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Oticanje jezika

ruzica1949

Postovani, molim Vas za pomoc, tri mjeseca sam se nepravilno hranila zbog adaptacije stana, pretezno suha hrana.
u to vrijeme dobila sam infekciju mjehura, lijecnica mi je dala klavocin, iza tog lijeka otekao mi jezik,temi je lijecnica opet dala klavocin
jer je mislila da mi je upaljeno grlo izazvalo oteklinu na jeziku, iza tog klavocina dobila sam ucestalo mokrenje, svakih nekoliko minuta,
tako da mi je lijecnica dala lijek ninur kojega sam do kraja popila, da mi jos nije bilo bolje te mi daje lijecnica jos jednu kuru ninur-a , dok
sam koristila te lijekove izlazili su po mom tijelu otekline sa crvenilom, svrbezom i neopisivom boli. Najprije je izaslo na peti, pa
na tabanu na drugi taban, na dlanu, prstu licu, usne,a najvise me preplasila oteklina na grlu popracena sa uzasnom boli i oteklina na
jeziku. Od lijekova koristim tabete za tlak amonex 5 , makula plus i cardiopirin.

Darko Richter, dr. med.

Ali sada vam je dobro.
Nemam nikakav vremensku dinamiku vaših tegoba. Niej svejedno je li nešto bilo prije 3 g., 3 mj. ili 3 dana, ili traje i sada, i što traje.
Osim toga, ako imate povišeni arterijski tlak, bilo bi dobro da mi kažete koje ste lijekove uzimali kada ste imale smetnje, i koje smetnje. Neki lijekovi za tlak mogu praviti angioedem, no, ovdje imamo i urtikariju. Međutim, urtikarija ne boli. Tako da me smućujete.