Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Oticanje usne tijekom noći

bdubravko

Poštovani, u par navrata mi se dogodilo da u isključivo ranim jutarnjim satima oko 5-6 sati osjetim svrbež usne a odmah zatim i oticanje. Uvijek se to radi o polovini donje ili gornje usne. Otok nestane za oko 3-4 sata ne vezano za uzimanje bili kakvog medikamenta. Pokušao sam naći odgovor u forumu ali nisam uspio. Hvala na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Nije alergija, već nešto što imitira alergiju, npr. mogao bi biti angioneurtoski edem. Može biti nasljedan, i makar takav, ipak da se očituje tek u odrsloj dobi, a može biti uvjetovan uzimanjem nekih lijekova, u prvom redu ACE-inhibitora za visoki tlak.

bdubravko

Hvala na odgovoru