Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Svrbež ušiju

tea.r1

Poštovani, moj problem pojavio se prije sad vec skoro dvije godine. Otprilike kako sam pocela piti kontracepcijske tablete (iako su mi svi doktori do sad rekli da nebi trebalo biti povezano, no ipak sam bila napravila pauzu od 6mjeseci, ali i u tom periodu je svrbilo), prije spavanja i nocu te ponekad danju ali uglavnom u zatvorenom prostoru dolazi do uzasnog svrbeza usiju, zapravo podrucju izmedu usiju i grla. Bila sam kod URL i uske su uredne, prepisala mi je maxitrol kapi i nixar, kojih tjedan dana tad se bilo malo smirilo ali dalje je nastavilo kao i obicno, prije toga doktorica opce prakse mi je prepisala belodin kojj uopce nije pomagao, a trenutno sam na telfastu za kojeg mi se isto cini da nije od neke koristi jer se svaki dan i dalje mucim s nepodnosljivim svrbezom, a takoder su mi u to doba kad me pocne svrbit uske unutra vlazne od usnog voska. Prije tjedan dana bila sam na alergoloskom testiranju i pozitivno je bilo samo alergija na maslacak i divlji pelin..dakle moje sumnje na alergiju na grinje time su smanjene, ali stvarno ne razumijem vise koji bi razlog mogao biti, a definitivno me ovaj svrbez cini nervoznom i otezava mi svakodnevan zivot i san...

Darko Richter, dr. med.

Malo preispitajte čime sve tretirate uške. (higijenski i kozmetički).