Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

temperatura i alergija

kafer

Da li je moguce da se usljed potencijalne alergije kod bebe od 11 mjeseci javi i temperatura od 37,6?

Darko Richter, dr. med.

Nemaju veze, a temperatura od 37,6, nij enikakva temperatura dok se ne kaže gdje je izmjerena.

kafer

Postovani, temperatura od moga prethodnog pitanja nastavlja rasti, danas peti dan Dijete ima 11 mjeseci, krenulo u jaslice prije 20 dana i od tada muke...
Teperatura od 39 pod pazuhom, peti dan, spadne od cepica ili sirupa, dijete nije izgubilo na kilazi, jede manje, ali ne odbija u potpunosti hranu. Tek pri visokoj temperaturi, toj oko 39 bude razdrazljivo. Bolno pokazuje rukom prema ustima i gura saku u usta. Treci dan izbija zub, ali se temperatura nastavlja, s tim da rasponi budu sve duzi, odnosno tokom dana moze da bude bez antipiretika svakim danom sve duze. Ruka i dalje u ustima uz bolne grimase.
Slikana pluca , nalaz uredan.
Crp 6,23 eritrociti 4,54 Hgb 107 Leukociti 9,6 trombociti 444 segmentirani 0,48 limfociti 0,51 eozinofili 0,01urin negativan na bjelancevine, 2 do 3 leukocita, malo bakterija
Zanima me Vase misljenje.

Darko Richter, dr. med.

Nalazi 4.8. ukazuju na virusnu infekciju, možda je imao herpetični ili aftozni gingiovstomatitis, ili samo anginu (virusnu).