Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Urticaria cholinergica - već 15 godina

Toni77

Bolujem od gore spomenute 15 godina. Znači: fizički napor, promjena temperature, psihički stres nagle vrste(mada ja osobno i ovo svrstavam kao promjenu temperature, samo unutrašnje) itd. Malo sam čitao ovaj forum i prepoznajem imena lijekova koji se spominju. npr Aerius, dimidril, telfast itd. Ništa mi od njih nije pomoglo ni najmanje. Na osnovu niskog IgE i valjda još nekih faktora je jedna doktorica preporučila Periactin i rekla da u mom slučaju nije potreban klasični antihistaminik nego to što daje Periactin, sada ne mogu da se sjetim što točno. Nakon korištenja Periactina 2 tbl dnevno po prvi put osjetim razliku. Nabolje. Ali, ne dovoljno, nažalost. Međutim osjećam da sam na pravom putu, tj da Cyproheptadine u nekom obliku jeste izlaz iz ove moje duge noćne more. Ideje?

Darko Richter, dr. med.

Ciproheptadin nije ništa drugo nego još jedan, stariji, antihistaminik. Slučajno vam se slučilo da ste ga progutali, u fazi kada je boelst i sama htjela jenjati, pa ste pomislili da je ovo lijek spasa. Nije ništa više, niti manje od ostalih koje se probali. Vidjet ćete to sami, s vremenom.
Preporučujem vam da TRAJNO uzimati xyzal ili Aerius, 1 tbl dnevno, bez prekidanja tjednima i mjesecima, ako tolerirate. Uz to da uključite dijetu bez salicilata i bez konzervansa. Evo za to nekih općih pravila:
NE:
1. konzerve, staklenke, tegle
2. tetrapak, osim običnog pasteriziranog mlijeka u tetrapaku (ali ne smije čokoladno mlijeko, i sl.)
3. suhomesnate proizvode iz dućana – smije iz vlastite proizvodnje, ako osim soli nema drugih konzervansa
4. očiti konzervansi, npr. razne kiseline, papar, Vegeta, drugi začini – svi su puni kkonzervansa
5. kupljeni gazirani I negazirani napitci, voćni sokovi, čajevi (uključujući i suhe čajeve iz vrećice, ukratko: svi obojeni napitci) – VODA JE ZAKON !
6. najbolje bi bilo da pečete vlastiti kruh, jer u pekarama uvijek dodaju aditive i konzervanse.
7. nikako Aspirin, Acisal i lijekove koji sadrže salicilate, a umjesto toga, za temperaturu uzeti paracetamol (Lupocet, i sl.).