Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Astma i fizička aktivnost

Maja007

Poštovani,

imam problema sa kilogramima i voljela bi se baviti nekom vrstom sporta, posto imam astmu trcanje mi stvara veliki problem koji kardio sport bi preporucili asmaticarima.
Hvala.

Darko Richter, dr. med.

Preporučio bih adekvatnu kontrolu astme u prvom redu medikamentoznu (inhalacijska terapija - pumpice inhalacijskog kortikosteroida), a ako ima mogućnosti i ekspozicijsku profilaksu (npr. uređenja stana protiv grinja).
Iza toga, možeš se baviti kojim god sportom ti drago, osim dubinskim ronjenjem, ili alpinizmom.