Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

bronhijalna astma i napadaji kašlja kod djece od 6- 12 godina

1203rene

Poštovani,
moj sin ima 6,5 godina i od malena ima problema sa napadajima bronhijalne astme. Koristimo fiziološku otopinu putem inhalatora (imamo ga doma) + ventolin ako je to potrebno. Spazam se pojavi kada puše bura i to u zimskom periodu. Ti se napadaji svedu sada na 2-3 maksimum tokom zime. Zanima me da li lijek aerius oralna otopina 0,5 mg može pomoći ublažiti te simptome ili možemo učiniti nešto drugo?
Hvala lijepa i pozdrav,

Darko Richter, dr. med.

Niti Aerius, a niti fiziološka otopina ne mogu učinit ništa korisno za astmu.
Astmi se može kratkoročno pomoći Ventolinom, a dugoročno inhalacijskim kortikosteroidom (npr. pumpica ili diskus Flixotidea, ili respula Pulmicorta, koji se i u aktunom p može pomijogoršanju može pomiješati s Ventolinom i dati na električni inhalator).