Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Metakolinski test

Denyx

Poštovani, moja djevojčica od 10 godina ima preporuku da napravi metakolinski test. Moramo se naručiti za termin. Molim da mi kažete da li je važno u kojem periodu se radi test. Naimezadnje tri godine od u svibnju je imala reakcije- svrbi je nos i oči kad je u prirodi gdje je veće zelenilo, kašlje. Uzimala je aerius i pomagalo je. U ljeto i cijelu godinu do sada nema smetnje. Da li da izbjegnemo proljeće za obavljanje metakolinskog testa ili nije važno?
Hvala

Darko Richter, dr. med.

Ima veze u kojem se godišnjem dobu radi metakolinski test. Ali, kada će se raditi, to morate dogovoriti s onim koji vam ga je indicirao, a ne sa mnom.