Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Epikutano testiranje

DoraDora90

Poštovani,

Nakon nekoliko mjeseci pretraga i odlazaka u dječju bolnicu Srebrnjak,uputili su me na epikutano testiranje flasterima.
Prvi put čujem za njega pa me zanima kako se provodi,može li se sa tim flasterima obavljati tjelesni u školi i treba li se držati nekakvih uputa?

Unaprijed zahvaljujem!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Epikutani test izvodi se na koži leđa tako da preko "flastera" nanese manja količina potencijalnih alergena. Upotrebljavaju se oni alergeni koji su najčešći u svakodnevnom životu. Reakcija se očitava nakon 24 i 48 sati. Dakle, morat ćete 3 puta u bolnicu. Njime se dokazuje kasna preosjetljivost (naješće kontaktni alergijski dermatitis). Reakcija za svaki alergen može biti od 0 (negativan nalaz) do ++++ (najjača reakcija). Ta 3 dana vjerojatno neće moći na tjelesni.