Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Terapija za bebu

vepica

Poštovani doktore,
mojoj kćeri, koja ima 7 mjeseci i blaži oblik atopijskog dermatitisa, dermatologinja je propisala Geokorton (2 puta dnevno, 5 dana). U uputi je izričito naglašeno da je riječ o lijeku koji nije za djecu ni za trudnice (zbog mogućeg utjecaja na nicanje trajnih zubi). Dvaput sam upotrijebila kremu, vrlo tanko i na nekoliko mjesta. Nadam se da neće biti posljedica, a ono što me zanima je li uobičajena primjena tog lijeka za djecu?
Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da. Lijek se može koristiti kako Vam je propisano.

vepica

Hvala Vam na odgovoru!
Najprije sam mislila da se doktorica zabunila, a kako je nisam uspjela dobiti telefonom, mnogo ste mi pomogli u toj nedoumici.