Bolesti štitne žlijezde

promjena terapije?

majali

Postovani,prije 5 godina poslije prvog poroda dijagnosticirana mi je hipotireoza ,pila sam euthyrox 50.U drugoj i trecoj trudnoci doza je bila 75,svi nalazi uredni.Treci porod je bio prije 4 mjeseca,nastavila sam da pijem euthyrox 75,medjutim sada su nalazi ovakvi; T3 5,54, T4 29, TSH o,oo9.Takodjer,primjetila sam jako ispadanje kose i promjenu raspolozenja u vidu jako izrazene nervoze i nesanicu.Trenutacno nisam u mogucnosti posjetiti specijalista pa vas molim za savjet da li smanjiti dozu i za koliko?hvala

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Majali,

Potrebno je smanjiti dozu za 25 mcg i napraviti kontrolu hormona za mjesec dana te prema nalatu odrediti koja je doza lijeka Vama potrebna.