Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Cijepljenje Priorix-om nakon preboljenih zaušnjaka

vesnaskr

Poštovani,
dijete je s 9 mjeseci imalo otečenu žlijezdu slinovnicu, bez drugih simptoma. Na pregledu u "zaraznoj" su utvrđene povišene amilaze i dijagnoza je - najvjerojatnije virusni parotitis. S godinu dana bi trebao primiti Priorix cjepivo, da li bi moglo biti kakvih komplikacija ako već ima antitijela zbog preboljenih zaušnjaka?
Zahvaljujem na odgovoru!

Darko Richter, dr. med.

Treba se normalno cijepiti, zbog preboljele bolesti, protiv koje se potom cijepi, nema komplikacija.