Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Redovna cjepiva prije 30-ak godina

sb34

Poštovani dr,

rođena sam 1980. godine i majka me je kao dijete redovno vodila na cijepljenja. Imamo jednu iskaznicu o cijepljenju, no u njoj su piše samo::
- 1993. s 13 god. - TBC
- 1994. s 14 god - DI TE, PLIO, RUBEOLA
- 1998. s 18 god - DI TE
Želim znati, a nažalost nigdje nemam upisano, koja smo sve cjepiva mi tada dobivali od rođenja do 13 god.
Hvala unaprijed!

Darko Richter, dr. med.

Tada se davalo:
1. BCG na rođenju; BCG se ponavljao po potrebi ako bi Mantoux test bio negativan, testiralo se nekoliko puta sve do 8. razreda
2. DiTePer + OPV triput u prvoj godini i jedanput u drugoj
4. MPR u drugoj i u 6. godini