Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Sistemska mastocitoza i cjepivo

Mihi46

Postovani dr. Richter, molim Vas za savjet, kcerci je dijagnosticirana sistemska mastocitoza zbog koje je bila na kortikosteroidima poslije kojih je trebala na kemo, medjutim ostaje u drugom stanju i prkida terapiju. Rodila je djecacica. Savjet njenog hematologa je ne cijepljenje djeteta dok se ne obave hematoloske pretrage za dijete, pedijatrica inzistira na cjepivu i neda uputnicu. Sto uciniti? Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Hamatologa za odrasle? Na koje on cilja pretrage?
Ja ne vidim razloga da mastocitoza u majke kontraindicira cijepljenje zdavog njezinog djeteta.