Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

STREPTOCOCCUS SPP.

Ivona17

Poštovani, nakon što mi je potvrđeno da sam pozitivna na tbc ( ppd 15mm ), rađena mi je bronhoskopija jer osim kašlja nemam nikakvih drugih simptoma.
Nalaz je slijedeći te Vas molim da prokomentirate:
Nalaz mikorbiološke pretrage nakon bronhoskopije: PRETRAGA KAS
br. mikroorganizama >10na5-tu CFU/ml
STREPTOCOCCUS SPP.
leukociti nisu prisutni
PRETRAGA KAS TBC-PREPARAT
U KAS-u mikroskopski NISU nađeni acidorezistentni bacili.
Rezultat uzgoja za 6 tjedana.

Darko Richter, dr. med.

Ne bih znao što znači "KAS".
Za sada imate latentnu tuberkulozu, a da li i nešto više, ovisi o nalazu kulture na mikobakterij tuberkuloze.

Ivona17

Možete li mi reči što je streptococcus spp.
Hvala.

Darko Richter, dr. med.

Streptococcus spp., za vas ne znači baš ništa. Točnije, to je Streptocossus species, više njih. Ne znam zašto pacijenti čitaju nalaze, i onda uoče baš ono nešto što nije ništa.