Epilepsija

psihomotorna epilepsija

tanja

Zelim da znam dali kod psihomotorne epilepsije moze da se prekidi naglo terapiju i koji se posledici

mr. sc. dr. Davor Sporiš

Kod bilo kojeg oblika epilepsije, pa tako i psihomotorne epilepsije terapija se nikada ne ukida naglo. To mora biti postepeno, ovisno i o lijeku koji bolesnik uzima ( a Vi ga niste naveli). Naravno preduvjeti za ukidanje terapije su da je bolesnik bez epi ataka nekoliko godina, stabilnog EEG nalaza i uz minimalnu dozu antiepileptika. Kod 20-30% bolesnika nažalost nakon ukidanja terapije ipak ponovno dolazi do pojave napadaja, te moraju opetovano započeti antiepileptičku terapiju. Zato treba biti oprezan sa izborom bolesnika kod kojih se odlučujemo za ukidanjue terapije.