Erekcijska disfunkcija

impotencija

vuk

postovani rodjen sam 1952do pre 3 godine sam imao izuzetno dobru i jaku potenciju znaci do moje 54 i polovinom 55 godine starosti
od tada je pocelo strahovito da opada
sto sam se odmah obratio urologu i po svim pregledima je zakljucio da su godine kada treba poceti sa cijalisom ili vijagrom sto sam poceo da koristim viagru od 50miligrama i bilo je izuuzetno dobrog rezultata
i trajalo je do dve godine
sto se posle 2 godine potpuno nestala snaga viagre i cialisa i rezultati su samo jaki bolovi u vratnom delu i glavobolja nepodnosljiva dobio sam posle toga cavarjet 20 pocetak je bio zadovoljavajuci za godunu dana sto sada trenutno i cavarjet 20 nema efekta osecam samo jak bol u penisu od uboda i nista vise molim vas posavetuj te me sta cu i kuda dalje jer ovakav zivot je potpuno nekvalitetan za mene unapred zahvalan .svicarska

Antun Gršković, dr. med.

Glavobolje su uobičajena nuspojava PDE 5 inhibitora, a bol u penisu jedna od nuspojava intrakavernoznih injekcija alprostadila.
Ako se oslonimo na indikaciju urologa za primjenom PDE 5 inhibitora (prije 2-3 godine) onda pretpostavljam da je došlo do postupnog pogoršanja vaskularne funkcije u postizanju erekcije. S obzirom da imate jake bolove u penisu zbog injekcija možda ne bi bilo loše da pokušate sa intrauretralnom primjenom prostaglandina (MUSE). Na žalost, mislim da vam u vašem slučaju ne mogu biti od velike pomoći.

vuk

postovani doktore ako ste mislili mozda ma dopler penisa to sam radio pre dva meseca i to je sasvim u redu
drugo zaboravio sam vam rec da preku noci i ujutru prilikom budjenja sasvim normalni rast i dizanje penisa ali pri pokusaju za spolni odnos dolazi do pada i na isti nacin mi se cini kako lopta ostaje bez zzraka u sebi tako se i moj penis ponasa i potpuno je bez pomaka reakcije stvarno nisam pametan sta se tu sve dogadja
unapred zahvalan za odgovor

Antun Gršković, dr. med.

Moram reći da sam malo zbunjen jer po ovome ispada da je sa vašim mehanizmima odgovornima za postizanje erekcije sve u redu. Da li to znači da imate jutarnje i nokturalne erekcije, ali su kratkog trajanja (odnosno odmah nakon postizanja erekcije dolazi i do slabljenja) ili su kratkog trajanja samo onda kada namjeravate imati spolni odnos? Ako je odgovor na drugo pitanje pozitivan mislim da je glavnina problema psihogene prirode.

vuk

postovani doktore upravo je ovo drugo sto ste napomenuli zapocnem spolni odnos odnosno vec sam u vagini i onda odjednom samo spadne i totalna nesposobnost za dalje.kazem imam zelje za sexom oscam potrebu ali je ta nemoc pomozi temi savetom cime bih to lecio i kome dalje da se obratim
unapred mnogo zahvalan

Antun Gršković, dr. med.

Mislim da je to problem intimnosti. Stoga mislim da bi vam više mogao pomoći psiholog nego urolog.