Erekcijska disfunkcija

problem s erekcijom

morpheus

Cijenjeni...Imam 21 god. i imam probleme sa erekcijama sto je kod osoba u mojim godinama najblaze receno rijetkost.Prije 4 godine sam imao nekih problema s lijevim testisom naime imao sam nekakvu vargokelu ili tako nesto uglavnom imao sam na neku venu na lijevom testisu koja je tada bila velicine istog tog testisa.To sam operirao i testis je povremeno narastao i ta neka tupa neobicna bol je nestala,mozda je to jedan od uzroka mog problema.Probleme sa odrzavanjem erekcije imam od kada znam za sebe,isao sam kod urologa kaze da je sve u redu i da je moj problem psihičke prirode,ali u zadnjih godinu dana nemam cak ni jutarnje erekcije ,rekao sam i to urologu a on opet da je sve na psihickoj bazi sto mi je jako cudno.Uspjesan seksualni odnos do sada nisam imao jer erekciju mogu postici ali ne toliko dovoljnu za odnos kao da mi je penis na 60 % i nikako da ga skroz ukrutim.Nakon bezuspjesnog pokusaja penis mi olabavi i nemoguce ga je opet ukrutiti.Prije 20-tak dana sam na svoju inicijativu kupio viagru 100 mg prepolovio na dva dijela i popio polu.Nakon 45 minuta postigao sam nesto jacu i postojaniju erekciju,uspio sam penisom da uđem u vaginu ali usred seksualnog odnosa nakon 2 minute penis je opet olabavio bez prethodne ejakulacije...I tako opet slijedeci dan...Cuo sam za neku levitru da je bolja od viagre i jos neke tablete ali strah me to uzimati jer sam nakon uzimanja viarge osjecao vrtoglavicu i iscrpljenost...Tijekom oralnog seksa uspjevam koliko toliko odzavati kakvu takvu erekciju...

Antun Gršković, dr. med.

Prije svega, problem od prije 4 godine koji ste imali sa testisom nema veze sa poteškoćama u postizanju i održavanju erekcija. Čitajući vaše pitanje teško mi je odrediti gdje je uzrok problema. S obzirom da je problem prisutan, kako kažete, od kad znate za sebe, mislim da bi bilo dobro proširiti urološku obradu UTZ-om penisa u erekciji (uz prethodnu aplikaciju prostaglandina) te naravno priložiti laboratorijske nalaze (KKS, jetreni enzimi, urea, kreatinin, profil lipida, GUK, testosteron u krvi).

welldone

Pozdrav,
Također imam sličan problem s erekcijom. Imam 18 godina, i u vezi sam s djevojkom 7mj, i nedavno smo imali prvi spolni odnos koji je tekao relativno u redu, no odjednom erekcija je potuno nestala u jednom trenu te smo prestali. Dva tjedna nakon toga ponovno smo imali pokusaj spolnog odnosa, i vjerojatno od nekog straha od prethodnog puta (da se ne ponovi isto), vec u predigri mucio me problem s erekcijom te nije bilo od toga ništa. Inače, bio sam u vezi s bivsom curom i nisam imao nikakvih problema s erekcijom. Curi s kojom sam trenutno u vezi, također je imala spolni odnos s bivsim. Nakon tog drugog pokusaja, priznao sam joj problem te smo o tome razgovarali. Imam strah da se to ponovo ne dogodi, pa sam razmisljao o uzimanju Levitre ili Viagre(vaša preporuka, što je bolje), da mi pomogne opustiti se tijekom prvih nekoliko spolnih odnosa. Isto tako me zanima dali se navedene tablete mogu kupiti bez lječničkog recepta? Nemam nikakvih problema sa zdravljem, niti sam pod nekim stresom.
Zanima me vaš savjet te se nadam da mi kao stručnjak možete pomoci oko tog problema, i nadam se da mozete odgovoriti što prije!
Hvala unaprijed!

Antun Gršković, dr. med.

Svaka akutno nastala erekcijska disfunkcija (osim traume kavernoznih tijela) psihogenog je porijekla. Zašto stvari ne funkcioniraju sa sadašnjom dijevojkom, a zašto je u prethodnoj vezi sve funkcioniralo trebali biste se sami preispitati. 7 mjeseci dug je period i možda bi bilo vrijeme da pokušate sa nekim od PDE 5 inhibitora. Vardenafil (Levitra) u odnosu na sildanefil (Viagra, Dinamico) ima nešto raniji početak djelovanja i nije ga nužno uzimati na prazan želudac za optimalan učinak. Lijek se u nekim ljekarnama može kupiti bez recepta dok je u nekim nužno predočiti privatni recept.

lik_zg

Novi sam ovdje i imam problem pa da ne otvaram novu temu da postavim škakljivo pitanje.
Imam 22. godine. Do sada nisam imao uspješne sexualne odnose jer nisam imao curu s kojom bih to dovoljno želio. Sa djevojkom sam u vezi skoro dvije godine, volimo se i potpuno me podržava. U 9. mjesecu smo pokušali sa prvim sexualnim odnosom. Bio mi je rođendan, par pivi i malo vina je dalo svoje i nisam postigao čvrstu erekciju. Ovih dana pokušali smo opet ali ista stvar s tim da sam bio potpuno trijezan. Imam normalne jutarnje erekcije, dok masturbiram sve je u redu, nemam problem sa uranjenom ejakulacijom i kada ga ona ima u rukama nemam problema sa uranjenom ejakulacijom i erekcijom. Sve je dobro dok ne dospijemo pred penetraciju. tada erekcija nestane. Živimo doslovno na 2 kraja grada i viđamo se jednom do 2 puta tjedno. Za sex smo odabrali zabačeno šumsko mjesto jer nam je problem to obaviti doma. Nisam potpuno opušten jer eto ne znam kako će sve to ispasti. Dali erekciju ubije trema i manjak opuštenosti? Ne znam koliko treba biti krut niti koliko dugo jer nisam uspio niti jednom. Inače rijetko popijem, ne pušim niti konzumiram droge tako da sam to isključio.

Antun Gršković, dr. med.

Penis treba biti onoliko krut koliko je dovoljno za penetraciju. Očito je da se erekcija pred penetraciju gubi zbog nekog psihološkog razloga. Ne treba tu puno mudrovati. S obzirom da problem traje već neko vrijeme pokušajte sa nekim od PDE 5 inhibitora (Levitra, Viagra, Cialis, Dinamico...). Lijek će pomoći da održite erekciju i da steknete samopouzdanje. U međuvremenu bih ipak preporučio da prilikom slijedećeg planiranja spolnog odnosa ipak odaberete krevet jer ćete se na taj način ipak lakše opustiti i više vremena posvetiti predigri.

tmart

imam ja jedno pitanje na koje molim i unaprijed zahvaljujem za odgovor. Naime radi se o tome da ja nikad prije nisam imao problema s erekcijom i juutranja erekcija radi savršeno tu i tamo se desi da zaksni malo al nema veze. I sada sam našao djevojku s kojom sam već par puta pokušao stupiti u spolni odnos i kad krenemo ja ne mogu postići erekciju, ne znam ima li veze to al ja se krenem čudno osjećati i osuše mi se usta i nemam sline u ustima nimalo... uspio sam erekciju s njom postići samo 3 puta ali tada nismo imali snošaj nego je to bila masturbacija...mene zanima zašto mi se to događa jer kada sam sam i kada masturbiram kod kuće nikad s tim nemam problema i sve funkcionira u savršenom redu pa bih molio pomoć...ako je stvar psihe kako da to riješim jer bih htio sto prije spavati s njom...pomaže li tu levitra i može li se nabaviti bez recepta ili moram na pretrage ići kod urologa
imam 20 godina i sportaš sam to sam zaboravio navesti

hvala na pomoći
ako tko ima isto iskustvo nek mi pomogne molim vas

Antun Gršković, dr. med.

Već u nekoliko navrata odgovarao sam na isto pitanje. Vi ste očito "simpatikus" tip i zbog treme koja je pretjerana događa se to što se događa. Ukoliko postoji jutarnja erekcija i ukoliko je erekcija prisutna prilikom samozadovoljavanja ne možemo govoriti o organski induciranoj erekcijskoj disfunkciji već joj je porijeklo psihogeno. Imate dvije mogućnosti. Prva je da malo prestanete razmišljati o spolnim odnosima i da sa djevojkom poradite na njenoj ugodi, a potom ona na vašoj bez obaveze spolnog odnosa. Postepeno ćete upoznati njene želje, otkriti ono što vas zadovoljava i erekcija će profunkcionirati. Druga mogućnost je da pokušate sa nekim od PDE 5 inhibitora kao što je i Levitra te na taj način prevladate problem. Uvijek navodim da je prvi prijedlog puno kvalitetniji za dugoročno rješavanje problema.

marija_17

Evo ovako,imam 21 godinu i u zadnje vrijeme mi se dešava da imam problema s erekcijom,odnosno imam problema s erekcijom od kad sam od cure pokupio gljivice. Prije je bilo sve super, skupa smo 6 mj i redovito smo se seksali, bez problema do toga događaja.Sad se prilikom predigre 80% digne i onda stane. Zanima me da li je moj problem samo psihičke naravi ili mogu biti i uzrok možda gljivice,jer sam prije bio i s drugim partnericama te nikad nisam imao takav problem.

Antun Gršković, dr. med.

Gljivice ne mogu biti uzrok erektilnoj disfunkciji. Prepostavljam da je vaša djevojka napisala pitanje pod istim imenom par dana ranije. Stoga ono što sam napisao u odgovoru na njeno pitanje vrijedi i u ovom slučaju.

quesa

Poštovani!
Imam 21 godinu i nekoliko sam mjeseci u vezi s curom i pokušali smo imati spolni odnos. Ja postignem erekciju, međutim ne mogu u ključnom trenutku kada treba doći do penetracije omlohavim! To se već dogodilo više puta i počeo sam se zabrinjavati. Također sam probao levitru 10mg, ali nema efekta, pa sam se još više zabrinuo. Postoji li šansa da levitra ne djeluje na psihogeno uzrokovane ED? Jer je moj problem vjerojatno psihološki. Masturbacijom bez problema doživim i orgazam. Da li je moguće da ja zapravo nikad ne doživim potpunu erekciju dovoljnu za penetraciju tj. je li moguć orgazam i s erekcijom slabijom od one potrebne za penetraciju?
I još me zanima ako bih provjeravao testosteron, koje sve točno hormone bi trebalo mjeriti? Testosteron slobodni, testosteron ukupni, možda i neki treći?
Zahvaljujem unaprijed na odgovoru!

daka1102

postovani javljam vam se sa slicnim problemom naime u zadnej vrime san primjetia da neman erekciju kao prije tj da mi je penis prije bio kruci i cak malo veci i jaci imam 21 god i nisan imao nikakvih bolesti isti mi je problem kad imam spolni odnos s curon ili kad se sam zadovoljavam pa moze li neki savjet sta trebam napravit kome se obratit...hvala

Antun Gršković, dr. med.

quesa

Moguće je da u fiksiranijim oblicima psihogene erektilne disfunkcije Levitra ne djeluje. Također , moguće je doživjeti orgazam u stanju nepotpune erekcije.
Napisali ste da vi postignete erekciju no da neposredno pred penetraciju dođe do slabljenja iste. Iz pitanja također nije čitljivo kakve je kvalitete erekcija prilikom masturbacije. Ukoliko je erekcija pred penetraciju, tijekom predigre kao i tijekom masturbacije uredna onda se radi o psihogenoj erektilnoj disfunkciji.
Kod primarne ED te kod oslabljenog libida mjere se razine testosterona i najčešće se radi o ukupnom testosteronu mjerenom u krvi uzetoj ujutro jer su tada razine testosterona najviše.

Antun Gršković, dr. med.

daka1102

Urolog se bavi problemima erekcije i androloškim temama općenito. Javite se liječniku opće medicine te će on procijeniti da li je potrebna daljnja urološka/androloška obrada.

tomaja

Imam 18 godina...i imam problem sa erekcijom od pre nekih 10ak dana...nikako ne mogu da postignem podpunu erekciju kao ranije...uvek je to nesto slabo i tesko odrzivo...sta da radim ovo me plasii sad

user1

poštovani imam 25 godina. U kratko erekcija mi slabi za vrijeme penetracije, značiimam odnos sa curom i erekcija mi oslabi. Nemamo baš puno mogučnosti raditi to u krevetu jer je u kući uvijek netko prisutan, inače smo odabrali jedno zabačenomjesto sa autom. Mislili smo da je problem sa prezervativom da radi njeg amožda slabi, da mi je možda osječaj slabiji. Pa smo makli prezervativ i par puta je bilo dobro i nakon toga opet se počela dešavati ista stvar. Uz stimulaciju koju mi cura pruža erekcija je odlična i krenemo sa odnosom i nakon nekog vremena čim malo usporim padne.....ponekad mislim da je problem jer ne želi da mi se ejakulacija desi prerano pa stanem, i onda padne! Probao sam tablete nešto na kemijskoj bazi kao viagra...al mi ne pašu jer se osječam loše. Čuo sam za proizvod od oktal pharme epimen koji riješav oba problema i prijevremene ejakulacije kao i pada erekcije,što vi imislite o tom porizvodu? I što mi preporučujete.....i ako je ikako moguće iz Rijeke sam dal bi se mogao nekako javiti u vašu ordinaciju pa popričati s vama uživo. Puno pozdrava i u naprijed hvala.