Erekcijska disfunkcija

Problem s održavanjem erekcije!!

Antun Gršković, dr. med.

Odgovor milos2244

Hematom sam po sebi nije opasan i ne trebate imati velikih razloga za zabrinutost. Možda bih ipak savjetovao da tjedan dana od pojave hematoma izbjegavate odnose iz predostrožnosti da se hematom ne inficira.
Na žalost venogena disfunkcija je jedna od gorih opcija kada govorimo o mogućnostima liječenja erektilne disfunkcije. Operacija je zadnja opcija, a ono što sada možete pokušati, a definitivno nije invazivno jest postavljanje konstrikcijskog prstena na korijen penisa u času kada je erekcija postignuta. Postavljeni prsten spriječiti će bježanje krvi venama i na taj način produžiti će erekciju. S time da se ne iznenadite što će ejakulacija biti ili onemogućena ili nešto bolna dok je prsten na mjestu.

newman26

Postovani doktore, mnogo vam se zahvaljujem na odgovru. I mislio sam da je moj problem psiholoske prirode. Naime, zaboravio sam pomenuti da zadnje vrijeme imam problema sa erakcijom i kada nisam sa partenricom (konkretnije kada pogledam pornografiju ili se samozadovoljavam). I kada imam erakciju ona nije potpuna... Da li bi i to moglo da bude zbog nekog psiholoskog pritiska? Sad mi je mnogo veci problem sto imam problema sa erakcijom nego preuranjeno... jer sada nisam u mogucnosti da uopce imam seks. Takodje je vazno da moja djevojka nemamo adekvatno mjesto za seks.. uglavnom je to automobil. Inace, mislim da sam previse opterecen seksom, pa svakodnevno nastojim "provjeravati" da li je sve ok, mozda je i u tome problem...

Antun Gršković, dr. med.

Ako je čovjek nečime opterećen onda tu stvar ne može ni odraditi kako treba. Odnos bi trebao biti nekakav užitak, a ne test da li ste dobar ili ne. Odreknite se bilo kakvih spolnih užitaka na 2-3 tjedna, provedite vrijeme sa vašom partnericom na neki drugi kvalitetan način i pokušajte biti spontan pri slijedećem pokušaju. Seks nije natjecanje. Drugi savjet ne postoji osim uzimanje nekog od PDE 5 inhibitora.

pepi406

Doktore.... htjela bih vas zamolit za savjet... Dečko i ja smo zajedno neko vrijeme i htjeli bi stupiti u spolne odnose... Njemu bi to bio prvi put... Ima 19 godina... svaki put kad započne predigra on postigne erekciju al vrlo kratko traje ili je ne može postignuti u potpunosti ili pak je postigne, al čim skine gaće ona nestane... Nas dvoje puno razgovaramo o tome i mogućoj tremi s obzirom da je njemu prvi put, al on kaže da ga ništa ne muči i da mi vjeruje... Ne možemo shvatiti u čemu je problem... Zahvaljujem na savjetu...

Antun Gršković, dr. med.

Pa trebali biste vidjeti da li u nekim drugim situacijama erekcija "štima" (odnosno da li ima erekcije noću, ujutro, prilikom masturbiranja ili gledanja pornografskih sadržaja). Ukoliko je odgovor potvrdan onda je očito problem u tremi. Ukoliko je odgovor niječan preporučio bih posjet urologu.
Ovo je kuga modernog doba, sve je više mladih ljudi koji se javljaju sa ovim problemom. Žene su očito postale dominantnije i češće su sigurnije u sebe i samosvijesnije. Nekad su se muškarci morali truditi oko žena, sada se žene moraju truditi oko muškaraca. Stoga pokušajte vratiti stvari na početak, dopustite svom dečku da preuzme inicijativu oko pitanja spolnog odnosa. Kada bude osjetio da je siguran u sebe vjerujem da će i seks profunkcionirati.

Nenad93

Imam slican problem kao i ostali...Imam 17 godina...imao sam sexualne odnose sa devojkama,ali sve je bilo neko natezanje.Problem je u erekciji,u predigri imam erekciju ali kada krene nesto ozbiljnije jednostavno erekcija ili oslabi ili nestane.Dok gledam porno filmove situacija je drugacija.Imam cvrstu i dugu erekciju.Bavim se sportom,nista mi ne fali,mada patim od blage varikokele.Bio sam na pregledu i lekar mi je rekao da nema potrebe ni zakakvim zahvatom,samo da se situacija prati.
Pa me interesuje koji mogu biti uslovi te nepotpune erekcije,i da li je mozda povezana sa varikokelom?
hvala unapred big-smile

rajkan33

Postovani doktore imam 33 godine i od prije dvije nedelje imam problema sa odrzavanjem erekcije, tocnije postizem erekciju ali ne mogu da je odrzim (najdulje 3 minuta, cak i samozadovoljavanjem). Sto se tice nacina zivota, nisam pusac, alkoholna pica pijem vrlo rijetko i malo. Poslednje zdravstvene analize (prije tri mjeseca) pokazale su da nemam zdravstvenih problema sto se tice krvne slike. Bavim se umjereno fizickim aktivnostima i dosta sam u pokretu. Zbog vrste posla kojim se bavim, dosta vremena provodim u sjedecem polozaju i za racunarom. Do sada nisam imao zdravstvenih problema sa urogenitalnim traktom. Problem odrzavanja erekcije se javlja i u toku gledanja porno filmova koji su me ranije stimulisali. Osim navedenog, seksualni odnos nisam imao vise od godinu dana. Interesira me moguci uzrok problema i nacine lijecenja.

Antun Gršković, dr. med.

nenad93

Kvaliteta erekcije nema nikakve veze sa varikokelom.
S obzirom da je erekcija kvalietna i dugotrajna kod gledanja pornografskih sadržaja ne smatram da postoji ikakva potreba za urološkom obradom. Problem je psihološke naravi i uz podršku partnerice problem će i spontano nestati. Eventualno si, u prvo vrijeme, možete pripomoći uzimanjem PDE 5 inhibitora ukoliko nema kontraindikacija za njihovo uzimanje.

Antun Gršković, dr. med.

rajkan33

Dva tjedna još je prerani period da bismo zaključili da je nastao problem u održavanju erekcije.
Preporučio bih da ukoliko ovo stanje perzistira još neko vrijeme (4-6 tjedana) da posjetite urologa koji će ciljanim razgovorom utvrditi da li je potrebna daljnja obrada ili je potrebno samo vraćanja samopouzdanja.

rency11

imam dečka više od godinu dana..nikad nije imao problema sa erekcijom..štoviše,gotovo stalno ju ima..u zadnjih tjedan dana mu ne stoji,ili se odjednom tijekom odnosa spusti..što može biti uzrok tome?hvala..

type1_diab

Poštovani doktore Gršković,

imam 25 godina i dijabetes tip 1. Po prirodi sam blago introvertna osoba i to je jedan od razloga zašto sam tek sad stupio prvi put u spolni odnos. Drugi, i po meni puno važniji razlog je taj što sam a priori bio svjestan da imam/ću imati problem PE tako da sam uvijek izbjegavao stupiti u spolni odnos prije. Sada imam djevojku do koje mi je jako stalo i kada smo imali spolni odnos moja prognoza je bila točna. No uz to, teško sam dobio erekciju. Pretpostavljam da je tu napetost imala veliku ulogu. Koliko su tehnike zadržavanja ejekulacije po Vama uspješne? I je li moguće da problem sam po sebi nestane nakon nekoliko ili više odnosa? Ima li tu veze moje stanje s dijabetesom?
Također moram napomenuti da kada sam masturbirao, nikada nisam imao problema s erekcijeom, ali PE je i tada bio prisutan.

Lijep pozdrav.

josip34

Poštovani,

Imam problem s postizanjem i održavanjem erekcije bilo tokom predigre ili kada me partnerica pokušava oralno zadovoljiti, iako me jako uzbuđuje i generalno imam izuzetno velik seksualni nagon. Dakle, osjećam veliku uzbuđenost ali bez erekcije. Također, prilikom mastrubiranja javlja se isti problem. Međutim, neposredno pred orgazam i ejakulaciju dolazi do izuzetno jakog ukručivanja penisa (onako kako bi zapravo i trebalo da bude od samog početka). Međutim ukoliko u tom momentu prestanem mastrubirati, erekcija se gubi vrlo brzo. Jutarnje erekcije ponekad imam, a ponekad nemam i ukoliko ih imam, traju duže, tj. bez dodatnih podražaja penisa erekcija je prisutna sve dok ne izvršim mokrenje.

Što se tiče načina života, redovno sam trenirao, zdravo se hranim, vrlo rijetko pijem alkohol i ne pušim. U djetinjstvu, tokom sistematskog pregleda u osnovnoj školi ustanovili su mi da mi se testisi nisu spustili u mošnje, te sam u tom periodu bio podvrgnut kirurškom zahvatu kako bi mi spustili testise u mošnje.

Ljubazno vas molim za savjet.

hrco25

Poštovanje,imam 24 godine i mislim da imam problem održavanja erekcije.Seksualnih odnosa baš i nisam imao mnogo možda 3-4 puta no tad sam većinom radi nelagode i slabog samopouzdanja bio pijan i skoro pa se i nesjećam u potpunosti odnosa no nije trajao baš dugo i penis mi je bio negdje na 60-80 posto erekcije.Kada se samozadovoljavam erekciju postignem ali je i vrlo brzo izgubim,nakon nekih 30 sekundi ili možda minutu pa onda opet moram podizati penis iznova i tako nakon dva tri puta dosta brzo i ejakuliram premda nisam uvjek ni pretjerano uzbuđen ili napaljen.Neznam ima li to ikakve veze ali penis mi neide skroz prema gore nego se od sredine blago savija prema dolje kao banana i to me lagano brine,premda sam već vidio i čuo za slične slučajeve takvih penisa.Nisam sportaš student sam i neživim baš posebno kvalitetno,nedrogiram se ali pijem otprilike dva puta tjedno što i nije za pohvalu al to se događalo i prije nego što sam počeo piti.Neznam jeli problem psihološki ili fizički mislim da ima jednog i drugog,nedostatak samopouzdanja,blaga nezainteresiranost za seks, i manjak seksa s obzirom kolko godina imam.Zanima me i ima li kakav lijek na biljnoj ili kemijskoj bazi koji bi mi mogao pomoći da ga pokušam uzimati,te kad ga trebam uzimati,koliko i kolko dugo vremena.Molim vas da mi odgovorite što prije jer se baš i ne osjećam dobro i zabrinut sam za svoj seksualni život.UNAPRIJED HVALA!