Erekcijska disfunkcija

Problem sa erekcijom :(

MirkoK

Dragi doktore,

Imam 21 godinu, i imam problem sa erekcijom.
Dakle sa devojkom sam 6mj, nju mnogo volim i privlaci me puno,
prvih par puta kad smo trebali da imamo odnos, ja nisam mogao da dodjem do dovoljne erekcije,
poslije par ne uspesnih pokusaja uputio sam se urologu i poslije pregleda
rekao mi je da su rezultati bas onakvi kakvi treba da su u mojim godinama i sve je u redu i rekao mi da uzmem jedan preparat u apoteci (ne znam da li ga smem reklamirati)
pio sam ga 15dana ali rezultate sam video tek nekoliko dana posle toga kad sam uspio da imam odnos sa devojkom,
Tokom predigre postignem dovoljnu erekciju ( ali ne i maximalnu kao sto je nekad bila) ali tokom odnosa opadne malo mada ipak izguram do kraja...
znaci mogu da imam odnos ali nisam zadovoljan erekcijom.
posle odredjenog vremena kupio sam opet taj lek sto mi je doktor bio preporucio
napredak sam video samo prvi dan,bio sam jako zadovoljan ali vec sutradan ko da sam se vratio na staro.
vise nisam u mogucnosti da kontaktiram tog doktora pa pisem Vama.
inace budim se sa erekcijom koja je kao predigri ili odnosu
i isti tu erekciju postignem masturbiranjem..
Takodje pre godinu dana mi se desilo da sam prilikom masturbacije osetio jak bol u testisu,
pa se plasim da to nema veze sa tim,
od tada povremeno osetim mali bol u testisu,
bol je minimalan ali strasno iritantan.

Pa Vas Molim da m Pomognete.
Unapred Hvala.

Antun Gršković, dr. med.

U jednom ste trenutku spomenuli da erekcija nije maksimalna kao što je nekad bila. Stoga mislim da cijela ta priča od 6 mjeseci utječe na vas i s vremenom ste izgubili povjerenje u samog sebe. Teško je uvjeriti nekoga na "daljinu" da je zaista sve u redu i stoga bih preporučio da ponovno posjetite urologa sa kompletnim laboratorijskim nalazima (KKS, urea, kreatinin, GUK, hepatogram, profil lipida, testosteron). Urologa radi toga da još jednom čujete da je sa vašim spolovilom u "mehaničkom" smislu sve u redu, ali i radi tih povremenih bolova u testisu. Kada su testisi u pitanju ne volim davati savjete bez kliničkog i ultrazvučnog pregleda. Osobno smatram da je erekcija oslabljena zbog psihičkih razloga i po tom pitanju najviše si možete pomoći sami u zajedništvu sa partnericom, a možete si za početak pomoći i nekim PDE 5 inhibitorom.