Erekcijska disfunkcija

STVARNI PROBLEM EREKCIJE

spartak1

Poštovani ,kronološki da vam približim detalje , imam 50 godina ,do 1998 nisam imao nikakvih tegoba , tada sam prvi puta imao prehladu mjehura i nisam je ispravno izlječio zbog aljkavosti moga obiteljskog lječnika ,u narednih 6 godina nisam imao nikakvih problema sa erekcijom ,tada mi se pojavio prvi "neuspjeh "pri odnosu ,smatrao sam to umorom ,savakog ljeta se obožavam kupati u rijeci (malo duže vremena ostati u vodi 1 sat ) počeli su mi učestali problemi sa mokrenjem upalama ,te i sa erekcijom ,2007 sam u 3-4 navrata tijekom ljeta imao problema ali se nisam lječio ,nego pio UVIN ČAJ i tegobe su prošle ,ali svremena na vrijeme sam primjećivao da se u nepravilnim vremenskim periodima javljaju problemi sa erekcijom ,naime primjetio sam da mi se ispod testisa (između testisa i analnog otvora) tkivo tj.unutrašnjost ili kako već ,kao" olabavilo"u tim vremensim periodima sam imao problem sa erekcijom ,nakon 2-3 tjedna (u početku) se sve vratilo u "normalu" , te sam imao urednu erekciju i snošaj ,tijekom sljedećih godina (do Ožujka ove) sam imao stalno te periode u nepravilnim vremenskim razmacima ,u Ožujku ove godine sam imao zadnji puta "urednu" erekciju od trajanja 3 tjedna,u Lipnju sam posjetio urologa koji mi je izvršio pregled i ustanovio uvećanu prostatu ,te mi prepisao ljek išao na kontrolu krvne slike ,urina i ejakulata,u urinu su mi povećani bili Leukociti i plćasti epiteli ,a u ejakulatu bakterija ,PSA 0,3 (1 mjsec sam redovito uzimao) naravno imao sam problem sa erekcijom ,posjetio sam drugog urologa u kolovozu ,koji je izvršio UVZ prostate i pregled i opet utvrdio nešto uvećanu prostatu ,te iste probleme sa krvnom slikom i urinom ,u ejakulatu nisam imao više bakteriju ,sada je problem erektivne disfuncije konstantan ,naime opet sam se mjesec dana lječio ,sa preporučenim ljekovima ,dakle nakon 20-40min stimulacije dostignem punu erekciju ali ne za spolni odnos jer odmah 20-30 sek odnosa svršim ,osjećam da je penis tj ."korijen"penisa mlitav ,morkrenje je uredno ,bez prekida ,mlaz nije 100% ali je izražen.

Antun Gršković, dr. med.

Ispričavam se na zakašnjelom odgovoru no računalo mi je bilo nedostupno...
Vaša priča je opširna i dosta konfuzna...cijelo vrijeme se fokusirate na upale mjehura koje same po sebi nisu uzrok erektilnoj disfunkciji, barem ne organske prirode.
Spominjete i uvećanu prostatu koja također ne može biti uzrok ED osim ukoliko ne uzimate neke lijekove (finasterid).
Kada ste posjetili urologa, nisam shvatio jeste li mu spomenuli vaš osnovni problem ili ne pa stoga ne znam jeste li pričali uopće o vašoj erekcijskoj disfunkciji ili o prostati.
U svakom slučaju problem malo poduže traje no intermitentno i u različito dugim intervalima. Mislim da bi najlakše postavljanje pravilne dijagnoze u vašem slučaju bilo pokušaj uzimanja nekog od PDE 5 inhibitora, naravno u konzultaciji sa vašim liječnikom. Ukoliko je erekcija kvalitetna uz PDE 5 inhibitor onda je najvjerojatnije u organskom smislu sve u redu sa vašim mehanizmima zaduženim za postizanje erekcije.

spartak1

Poštovani ,zahvaljujem na odgovoru ,vrlo sam iznenađen vašim "pravim " odgovorom ,naime da razjasnim : ja dolazim sa pričom da mi ispušta guma a oni uporno kontroliraju kvaliteu ulja u motoru i masti na ležalejvima točkova ,nadam se da sam bio prozaičan ,naime u zadnjem posjetu kod moga obiteljskog lječnika sam izrazio želju da mi prepiše neki od medikamenta (Viagra...) na što je ona odgovorila da nije to tako strašno kako sam si ja umislio da bih ja to uzimao ,pa da mora konzultirati kardiologa (kod kojega sam već bio i ustanovio je je sve O.K.) također da se ona mora konsultirati vezano uz davanje takovih ljekova ,generalno neznam dali je za pravu funciju erekcije toliko bitno povišena razina ploćastog epitela /eritrolica u mokraći ? Ili je to nebitno su drugi "elementi nosioci uspješne erekcije" usput u međuvremenu osjećam da mi se ponovo vratio taj" dobar vremnski val " za normalnu erekciju ,nisam imao odnos jer sam već toliko isfrustriran da ću imati problema ,supruga tvrdi da je to sve vezano uz stres i nervozu ,na poslu ,ali generalno ja imam osijećaj da mi "mehanički "nešto nije u redu .

Antun Gršković, dr. med.

Niti eritrociti niti pločasti epitel nemaju veze sa urednom erektilnom funkcijom. PDE 5 inhibitor, ukoliko imate dopuštenje kardiologa za uzimanje istog, možete kupiti u ljekarni i sa privatnim receptom. No, kako kažete da vam se čini da se dobar period ponovo vraća vjerujem da je vaš problem psihičke naravi jer da je uzrok "mehaničke" prirode, erekcije ne bi bile čas prisutne, a čas ne.