Hepatitis C

zelja za zivotom

maja

Za par dana cu biti diplomirani zurnalista, imam 23 god. i model sam u katalozima, radim kao marketing manager u jednoj velikoj firmi. Bolujem od hepatitisa c 1a genotip i pocela sam primati pegasys+ribavirin prije 2,5 mj. i uskoro radim test da se vidi jeli se koncentracija virusa smanjila i prihvatam li terapiju. Pijem germu svako jutro, uzimam b komleks i ciklu te sirutku, i krv je dobra ali se neutrofili u leukocitima smanjuju sve vise, tesko je kontrolisati jer zivim u malom gradu a za svaki test moram traziti i cekati na odobrenje kantona za Sarajevo, naporno je i ljudi u gradu i u firmi gledaju na mene kao da bolujem od side, neznaju, laici i ne mogu imati decka jer su me obiljezili i misle da se drogiram ili da sm to cinila ali ja vise na to ne gledam tragicno ko prije i ako lijek ostavlja jake psihicke posljedice ne dam da se primjeti mada ga dobro fizicki podnosim bez ikakvih promjena.Zelim svima reci da je psiha najbitnija i da ce sve ovo proci a niko mi nikad nije rekao da li je ova bolest sigurno izlijecenja kad nuliras sa virusom to pitanje izbjegavaju i lijecnici pa molim odgovor ako znate. Zelim svim kolegama puno srece i niste sami ima nas

zrinka

koliko ja znam ukoliko si tri puta negativna,tj.nakon 6mj. pa opet nakon 6mj.pa nakon godinu ti si definitivno izlječena...

maja

Hvala ti na informaciji ali nitko mi nikada nije to 100% potvrdio kada sam god pitala i zanima me hocu li ikada moci piti alkohol, ne mislim opijati se vec ponekad dati si oduska? A ima li itko ko je sigurno izlijecenj i prosao sve te faze negativne od po 6 mjeseci? Molim Vas odgovorite mi ...

Angel

Postoje ljudi koji su izlječeni,nisu mit,
ako si negativan 2 godine nakon prestanka terapije smatraš se izliječenim.
I onda se smiješ ponekad napiti, čisto da si daš oduška.

zrinka

pa naravno da znam ljude koji su definitivno negativni izmedju ostalih hvala bogu i moj muž...ako se izlječiš jetra se brzo regenerira tako da možeš sebi ponekad priuštiti pijanku..samo ti izdrži liječenje i da uspiješ poslije toga će ti sve biti lako..

doc. dr. sc. Ivica Pavić

Poštovana,

uglavnom se slažem s navedenim u prethodnim odgovorima. Samo Vi provedite uspješno terapiju do kraja, budite HCV RNA PCR negativni, ostani takvi kroz koju godinu i možete se smatrani izlječenom. No, ja sam ipak nešto stroži vezano uz alkohol pa ga ne preporučam niti u najmanjim količinama. No, ne mislim da je to prevelika žrtva....korist je puuuno veća.
I nakon uspješno provedene terapije ne zaboravite na redovite liječničke kontrole.

Pozdrav.

alfi

ima odgovaram ti da sam prosla sve to i da sam 4 puta negativna i da je na zadnjoj biopsiji jetra tako čista kao da nikada nista nije ni bilo. samo izdrzi, terapija jeste teska i komplikovana ali uspijeva.

VELIKI POZDRAV