Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

Kako kupit lece po dijoptriji od naočala

ivanam1

Postovani, bila sam na pregledu i dobila dijoptriju za naočale iako sam trazila za leće.. prije mi je doktorica davala dvije dijoptrije jer je reka da je razlika za leće.
Trenutna dijoptrija mi je za lijevo -3.00 s cilindrom -2.50, a desno -3.00. Nisam sigurna kako da narucim lece jer nebi tila narucit i uzet krivo.. molim pomoc

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Za razliku od naočala, za udobno i zdravo nošenje kontaktnih leća potrebno je, između ostalog, odrediti i zakrivljenost oka, što je posebno važno kod astigmatizma. Za dioptrije koje ste naveli mogu se koristiti mekane torične te polutvrde sferne i torične leće. Preporučujem Vam da napravite pregled za leće i u dogovoru s kontaktologom odlučite koje leće i materijali su najbolji za vas.