Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

Korekcija vida lećama

Iva

Poštovani,
imam 21 godinu i moja dioptrija je na jednom oku -1,25, na drugom -1,5. Zanima me cijena noćnih leća za korekciju vida, i koliko dugo se mogu nositi? S obzirom na to da se dioptrija vraća, da li se te leće mogu nositi godinu, dvije tri... kao i dnevne ili postoji ograničeno vrijeme koliko se dugo mogu nositi?
Unaprijed hvala
Lijep pozdrav, Iva

dr. Dean Šarić

Cijenjena,
Korekcija vida "noćnim lećama" traje sljedeći dan te se prestankom nošenja dioptrija "vraća".
Cijena ovisi, rijec je o trošku od oko 500 do 800 eura godišnje.
Dakle bitno skuplje od "dnevnih" leća.
Trajna korekcija može se postići jedino laserom, relativno jednostavnim zahvatom. Cijena ovog zahvata je oko 1500 eura po oku, no trošak je jednokratan.

vlatka

imam 24 g..Nosim naočale od šeste godine.Dioptrija mi je s vremenom narasla tako da sada iznosi na desno oko -5 -2 30stupnjeva, a lijevo -6.25 -0.5 180 stupnjeva. koja bi vrsta leća bila preporučljiva za mene?hvala.

dr. Dean Šarić

Moguce je nositi polutvrde i mekane lece, obzirom na dob i u koliko nikada ranije niste nosili lece preporucljivije su mekane kontaktne lece.