Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

plivanje s lećama i maske za ronjenje s dioptrijom

mici

zanima me jel se smije kupati i roniti s lećama i gdje se mogu nabaviti maske s dioptrijom za ronjenje?

dr. Dean Šarić

Kupanje u moru sa lećama je moguće. Treba izbjegavati jako zagađeno plitko more sa velikim brojem kupača. Stoga je to praktičnije od maske sa dioptrijama koje su skupe, a nabavljaju se u specijalizianim trgovinama opremom za ronjenje ili preko interneta. Kupanje u bazenima i jezerima treba izbjegavati, odnosno kupati se bez leća.