Kontracepcija

adexa kontracepcijeske pilule

Iva777

Postovani,

pocela sam uzimati adexa pilule u petak (1.8) ali ne od 1. dana nego 4. dana menstruacije i ginegologinja mi je rekla da koristim tjedan dana zastitu zato sto nisam pocela piti od 1. dana. Proslo je 10 dana odkako pijem pilule. Svaki dan sam je pila redovito u 8 no medjutim jucer sam je popila tri sata kasnije odnosno oko 11 sati. Danas sam imala spolni odnos i decko je ejakulirao u mene. Zanima me dali je trudnoca moguca?

Hvala, lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

AA1111

Poštovani, pijem adexu 2. mjesec (na kraju sam 2. blistera).

Uz pilule često pijem biljne čajeve za pročišćavanje organizma koji sadrže: mentu, bazgu, uvu, kamilicu, lipu, šipak, matičnjak, stolisnik, majčinu dušicu.
Pročitala sam da neki od ovih čajeva (prvenstveno majčina dušica) mogu utjecati na kontracepcijske pilule i na njihovu smanjenu apsorpciju, Je li to istina?
Napominjem da da je ovo nabrojano mješavina čaja, tako da svakog sastojka ima veoma malo. Ako ne, koji prirodni sastojci mogu utjecati na kontracepciju?

Hvala na odgovoru.
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo gospina trava. Ostalo nema učinak.

Nitokris

Poštovani,

pijem Adexa pilule vec dvije godine u 17 sati. Kada sam ih poleča piti, to vrijeme mi je odgovaralo.
Međutim, u zadnje vrijeme mi ne odgovara i često mi se zna dogoditi da zaboravim i popijem sa par sati zakašnjenja, stoga bih promijenila termin i pila bi ih u 20 sati sa početkom novog blistera.
Pretpostavljam da to nije problem, ali željela bih se uvjeriti i biti 100% sigurna, te me zanima vaše misljenje.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije problem.

blabla17

Poštovani,novo pakiranje trebam poceti piti danas,no nisam u mogucnosti jer u ljekarni nije stigla nova posiljka pa cu moci kupiti sutra i tada zapoceti s novim pakiranjem. Hocu li sutra onda popiti 2 tablete,jednu cim kupim a drugu u vrijeme u koje inace kupim,i da li je na taj nacin zastita umanjena? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od sutra počnite po jednu i tako 21 dan.

tekk505

Poštovani,

zanima me da li mogu nakon što sam do sada pila Logest pilue uredno početi nakon sedam dana pauze (to bi mi bila sad subota 8.10.) sa Adexa pilulama ili da napravim mjesec dana pauze pa sa prvim danom mjesečnice počet pit Adexa pilule?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon pauze od tjedan dana krenite s Adexom. ne trebate čekati mjesec dana.

Luciley

Poštovani,
na devetoj tableti sam iz novog pakiranja ( uzimam Adexa pilule ), trenutno sam prehlađena i danas ( 11.10. ) sam popila Lupoet FLU. Na njegovim uputama piše da se posavjetuje s liječnikom ukoliko se uzima oralna kontracepcija. Imaju li neki veći učinak ? Trebam li dodatnu dodatnu zaštitu ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema. ne treba dodatna zaštita.

Zvjezdicaa

Poštovani, koristim kontracepciju Adexa pa me zanima nakon koliko vremena uzimanja dolazi do poboljšanja i povlaćenja akni sa lica? Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
poboljšanje bi se trebalo vidjeti za 3 do 6 mjeseci. Ukoliko se stanje ne popravi pokušajte s Diane 35.

korisnik 1111

Postovani ,
počela sam piti adexa pilule 3.dan ciklusa (28.3), proslo je 10 dana od početka uzimanja i zanima me jeli potrebna dodatna zaštita? Ako dode do ejakulacije postoji li mogućnost trudnoće( plodni dani su ali ne bi trebalo doci do ovulacije zbog pilula)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potpuna zaštita nastupit će od idućeg ciklusa.

korisnik 1111

krivo sam napisala pocela sam ih piti 30.3(3 dan ciklusa, a 28.3 sam dobila menstruaciju)

Ivo Balenović, dr. med.

Ako se ne počne s uzimanjem od 1. dana cikusa, potpuna zaštita nastupa idući ciklus.

Rian@

Poštovani, smijem li uz Adexa pilule uzimati Subanove Platna PT biljne kapi za povisenje niskog tlaka (sadrže etanolnu iscrpinu ljekovitog bilja: lista ružmarina (Rosmarinus officinalis, folium), lista koprive (Urtica dioica, folium), cvijeta i lista gloga (Crataegus monogyna, C. oxyacantha, folium cum flore) i zeleni majčine dušice.
Kapi sadrže 70 vol% etilni alkohol.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno ih možete uzimati. Neće utjecati na kontracepcijsku učinkovitost.