Kontracepcija

Adriene pilule

kosica

Postovani sada ce dva mjeseca kako pijem.kontracepcijske pilule adriene,u tom periodu ja cjelo vrijeme.imam smedkasta krvarenja,medutim na ovom drugom blisteru mi sr desava da vec tri puta po par dana ja krvarim bas crvena krv nije bobilno kao izljev ali je cista krv ,neznam sto da radim imam jos popit tri roze aktivne tabletice I prijecu na placebo ,kada.bih ubiti trebala dobit menstruaciju,a ja.vec sad po treci put u mjesec dana.kvarim.kao mengasto mi je. Cinit.lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju što je uobičajena pojava u početku uzimanja kontraceptiva. Probojno krvarenje u pravilu prestaje nakon 3 do 4 mjeseca. Ono nije opasno i ne smanjuje zaštitu. Ukoliko bi se krvarenje nastavilo i idući ciklus trebalo bi razmisliti o više doziranom kontraceptivu.