Kontracepcija

Amoksicilin

sweet_ginger

Dobar dan
poslije 2 tablete yasmina u pakiranju imala sam odnos, a 12h nakon uzimanje te 2 tablete,dobila sam Amoksicilin doza 3x/dan radi upale grla.
Zanima me jel li Amoksicilin ponistio djelovanje 2 tablete yasmina ? znam da treba koristiti dodatnu zastitu jos 2 tjedna...

hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne treba ništa

sweet_ginger

Ne trebam koristit ni dodatnu zastitu?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne. http://www.cybermed.hr/index.php/...ontracepcija/yasmin_i_drugi_lijekovi

sweet_ginger

Hvala, i oprostite na gnjavazi, procitala sam tu tablicu, al nisam pronasla amoksicilin, a u uputama lijeka pise da umanjuje zastitu, tako da sam bila zbunjena

calmlikeabomb

Postovani,

da li amoksicilin smanjuje efikasnost yasmin pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Ne smanjuje.