Kontracepcija

Analni seks..

prekobicka

Znam da je možda glupo pitanje..ali..
Zanima me može li se ikako zatrudniti ako tokom analnog seksa momak svrši djevojci u anus?
Iskreno čini mi se nemogućim,ali eto,jedno laičko(i naivno) pitanje za mjere sigurnosti..
Hvala unaprijed.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ovo čak nije ni laičko pitanje - ovo je sramota za vašeg učitelja biologije što vas je pustio proći blunk. Ne može

đoko123

da ne zapocinjem novu temu, bolje da ovdje pitam... vezano je uz ovo sve... imao sam slucaj sa analnim seksom da je sperma nakon nekih 5 min kada se cura krenula ustajati izasla iz analnog otvora i malo presla preko vagine... odmah je cura to obrisala maramicom... po pracenju plodnih dana, to je bilo zadnji dan tih dana kada se to dogodilo... zanima me jel se moze dogoditi kakva trudnoca... dali se treba brinuti... mozda je totalno glupo pitanje, ali treba mi odgovor... hvala...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ništa se neće desiti.

succi

I meni je glupo, znam da ne bi se trebalo na taj nacin zatrudniti. Al sta ako nakon analnog seksa se izlije sprema po vagini ili prilikom pranja i brisanja nakon... Da li ima mogucnosti da dospije spremic do jajne celije. Ja sam pauzirala u uzimaju pilula i prvi put sam isprobala analni seks i to drugi dan mjesecnice. Posto sam istraumirana da ne ostanem trudna inace, da li postoji mogucnost da se zatrudni i ipak

Natalija Beljo, dr. med.

Vrijedi isti odgovor kao i za prethodni slučaj.

Ajla223

Postovani. Nadam se da panicim bez potrebe, jer mi kasni menstruacija. No, da li je moguca trudnoca: 1. Upraznjavanjem analnog seksa, a da malo sperme slucajno predje preko vagine? Da li je moguce da udje i oplodi jajnu st? 2. Da li je moguca trudnoca trljanjem, a da je on malo 'mokar' ? Bez ulaska u vaginu. Inace sam nevina, nisam nikad imala vaginalni seks. Mens. mi kasni 5 dana, a pijem antibiotik za upalu grla, sinusa... ugl mogu li mirno cekati menstruaciju ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teoretski je moguće da se dio sperme slije u rodnicu ali u praksi se to rijetko vidi.
Dakle šansa je samo teoretska.

Ajla223

Trebam li uciniti neke mjere ili mirno cekati menstruaciju? Kolike su sanse za takvu trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte bezbrižno menstruaciju.

tikicaa

prije vise od 2mj sam imala analni seks. 2tjedna poslije u par navrata uocila sam svjetlu krv u stolici i napipala kvrzicu na anusu vjerujem da se radi o hemeroidima..ako je tako smijemo li i dalje prakticirati analni seks jer se to svidjelo i men i mom decku.kondom je obavezan a za lubrikante nekoristimo nista zanima me smijemo li koristiti losion ili baby ulje ako ne sto je najbolje? i dali je uopce pametno imati takav seks s obzirom na moju izraslinu i i sumnju na hemeroide? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prije idućih odnosa savjetujem da se pregledate da se ustanovi da li se radi o hemoroidu.

tikicaa

a sto bi moglo drugo bit jer to su nuspojave za hemeroide?i ako jesu znaci nema vise takve vrste seksa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća su krvarenje iz polipa, analnih fisura iz debelog crijeva. Ako se radi o hemoroidu ne savjetujem takav način odnosa.

ajneska

Poštovani
prije kojih godinu dana sam dobila analnu fisuru, ne znam točno uzrok al vjerojatno je to sama tema na kojoj se sad nalazim. nakon tog sam prestala s takvim odnosima, ali se fisura evo sad pojavila treći put. razmak od druge koju sam imala je oko 2 mjeseca. ne znam zašto se pojavila ova dva puta, prehrana mi je bolja nego inače. imam gel koji sam koristila još kod prve fisure, mislim da se zove dolokain. prošli put mi je uz pomoć tog gela zacijelila za 2tjedna. moja doktorica mi je rekla nek ga nastavim koristiti ako se ponovo javi. eto sad imam ponovo bolove i krv u stolici. ako one ne postanu kronične, tj ako se riješe svaki put u roku od kojih 2 tjedna, ne treba to riješiti operacijom? strah me malo da će se sve češće pojavljivati i ne znam šta bi onda.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitanje nije za mene već za kirurga.

ajneska

Poštovani
nisam znala gdje smjestiti ovo pitanje, eto bila sam kod kirurga, ne trebam operirati fisuru. uočio je i jednu malu bradavicu na tom području i iskomentirao kako to nije ništa, da se ne zabrinjavam. ja sam malo guglala i sad, piše da su bradavice kod anusa kondilomi i da su povezane sa HPV virusom. pitanje je, je li to uvijek tako ili može biti da je ovo neka obična bradavica, možda povezana s fisurom? jer, imam decka koji taj virus nema pa ne znam kako bi dobila onda. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je i obična bradavica. Posjetite ginekologa da iskluči da se ne radi o kondilomu. Bradavice nemaju veze s fisurama.