Kontracepcija

analni sex...hitno

Ela_Avi

poštovani..zanima me ukoliko nakon analnog sexa se sperma prelije po spolovilu postoje li šanse od trudnoce..tj.je li moj strah od ulaska sperme u rodnicu opravndan?

Natalija Beljo, dr. med.

Sperma treba ući u rodnicu da bi došlo do trudnoće između ostalog.

ajlica321

Imala sam sex sa muskarcem prvi put (nevina sam) i to je bio analni sex. Kondom je odmah pukao, dio sperme je zavrsio u anusu, a ostali dio sperme daleko od vagine. Decko kaze da je moguce da sperma iz anusa nekako se izlije u vaginu i oplodi jajnu celiju? Da li je to moguce? SPERMA NIJE BILA BLIZU VAGINE, SAMO DIO JE ZAVRSIO U ANUSU. Da li mogu biti mirna ili je strah od trudnoce opravdan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To vas dvoje znate da li je dio sperme došao do rodnice.
Prema opisanom mislim da ne trebate brinuti.

ajlica321

Sperma ulazi u anus, nista ne izlazi vani. Da li ta sperma iz debelog crijeva moze nekako unutar mene doci do rodnice? Pitanje je da li su debelo crijevo i rodnica ikako povezani. U vaginu nista nije uslo, ali da li je moguce da unutar organizma ta sperma dodje do rodnice. Meni to djeluje nemoguce, ali trebam vase misljenje. Drugo pitanje je: ako sam imala odnos 22.10., a menustracije mi dolazi redovno 26.10 i ako bude kao inace da li to znaci da nisam trudna? hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća. Nisu povezani.