Kontracepcija

Arianna pilule

natis

Postovani doktore,
na zadnjem pregledu ginekolog mi je prepisao pilule Arianna ( koja sadrzi 0.015 mg etinilestradiola i 0.06 mg gestodena)
kao zamjenu za minipilulu Cerazette..
Molim vas informaciju kako da pocinjem piti Arianne,nakon sto zavrsim zadnju prijasnju tabletu?
na zalost zaboravila sam pitat ginekologa..
Puno hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije zamjena za Cerazete, niti najmanje nisu slične. Kad popijete jednu kutiju do kraja, drugi dan započnete novi blister.

natis

Zahvaljujem na odgovoru,a zelite reci da su te pilule puno jace hormonski od Cerazette?
nadam se da necu imati vecih problema sa njima,znaci cim zavrsim sa blisterom Cerazette mogu drugi dan odmah poceti sa drugim blisterom Arianne;
puno hvala na pomoci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete krenuti tako. Nisu puno jače nego su drugačije.

natis

Postovani,
puno vam hvala na savjetu.
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

natis

Postovani doktore,molim vas za jednu informaciju..Bila sam se javila po pitanju Arianna pilule,naime pred par dana isla sam na redoviti ginekoloski pregled,na kojem je ustanovljeno da je sve uredu,i zamolila ginek.da mi prepise pilule slicne po hormonalnom sastavu kao Arianne ,da mogu kupiti u Hr(iste sam dobila u Italiji i ne mogu uzeti u hr) obzirom da moram koristiti nisku dozu hormona..prepisao mi je Naelia tablete,pa me zanima vase misljenje,citajuci upute po dozama su iste..Dali prvih tjedan dana moram koristiti i dodatnu zastitu ili nije potrebno,jer samo nastavljam dalje..
Puno vam hvala na savjetu
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo nastavite dalje s Naelijom. Ne treba dodatna zaštita.

natis

U redu,puno vam hvala na savjetu.
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.