Kontracepcija

Belara

anci001

Poštovani,

Imam 24 godine. Pijem belara tablete 2 godine ( sveukupno sam 5 godina na kontracepcijskim pilulama) . Ovaj sam paket slučajno krenula piti od zadnjeg tjedna jedno pet dana, kada sam uočila što sam napravila nastavila sam ih piti od početka kako treba( trenutno sam pri kraju drugog tjedna uzimanja). Zanima me dali mogu imati ikakve simptome radi toga.
S time da ovaj tjedna imam glavobolje i povremeno povraćanje dali postoji mogućnost da je to posljedica toga pošto su i razne viroze trenutno prisutne.

Unaprijed se Zahvaljujem na Vašem odgovoru,
Srdačan pozdrav
Ana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa se neće dogoditi ne brinite. NAstavite dalje prema shemi .

Yvanna

Poštovani,
pijem Belara pilule pola godine, prvih par mjeseci imala sa blaga krvarenja u sredini ciklusa ali su prestala i sada je sve u redu, nema nikakvih nuspojava osim strašnog gubitka libida, pogotova ovaj mjesec. Takvu nezainteresiranost za spolnim odnosom nikada nisam doživjela, pa vas stoga molim da mi odgovorite dali ima pomoći za ovaj moj problem? Dali da prijeđem na neke druge ili da budem ustrajna na ovima ili nešto treće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prijeđite na neke druge pilule sa malo više estrogena.

Yvanna

Možete li mi reći koje bi to točno pilule bile jer sam prije belare pila njih par pa mi nisu odgovarale? I čitala sam da čaj od ginsenga povoljno utječe na libido pa dali bi to bilo pametno konzumirat i dali čaj od ginseng smanjuje djelotvornost kontracepcijskih pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To čete dogovoriti sa svojim ginekologom.

Ingridic

Postovani,
Popila sam prvi blister Belara tableta i na 4. dan pauze dobila sam nekakvo krvarenje koje je tako oskudno da ga po noci nije ni bilo, probudila sam se s cistim uloskom, a preko dana bi mogla bez problema drzati jedan dnevni ulozak. I sad je nakon 2 dana i to prestalo, danas cijeli dan nista..
Da li je to normalno kod ovih tableta?
Da li je to bila "menstruacija"?

Napominjem da sam u zadnjih 5 godina pila Diane i Yasmin i da ovako kratku menstruaciju nisam nikad dozivila nista slicno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako ponekad izgleda menstruacija uz pilule. Ništa ne brinite i nastavite dalje s uzimanjem.

orangina23

Poštovani, pijem tablete Belara vec 2 godine. Za 10 dana trebam ici na operaciju odnosno vađenje krajnika. S obzirom da bi danas trebala popiti prvu tabletu ovog ciklusa, zanima me smije li se piti kontracepciju prije i nakon takve operacije ili bih trebala preskočiti ovaj ciklus.
Puno Vam hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bolje preskočite ovaj ciklus.

Ingridic

Pozdrav!
Ove pilule me cine vise nervoznom nego opustenom..

Pijem ih drugi mjesec i vec drugi mjesec za redom umjesto menstruacije dobijem neki cudni smedi trodnevni isjedak , nekad proziran i prosaran smedim ( bez trunke svjeze krvi!) kolicine za dnevni ulozak.

Uopce neznam sto da mislim, jer mi se s dianama i yasminom u zadnje 4 god to nije dogadalo..
Gin mi je u drugom gradu gdje necu uskoro da odem na pregled, al dal da ju trazim da mi mjenja tablete? Jel to znak trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako izgledaju menstruacije ponekad uz pilule. Ako imate više smetnji nego uz Yasmin onda se vratite na Yasmin.