Kontracepcija

Beli sekret u ugruscima

Sandra43

Dobro vece. Vec godinu dana sam primetila da mi se par dana u toku ciklusa javlja gust, beli sekret u ugruscima. Uglavnom se to javlja u toku odnosa, nikada na gacicama nisam primetila takav sekret, tj.7-8 dana pre nego sto treba da dobijem menstruaciju. Nema nikakav miris, niti imam kakve druge tegobe. Papa test sam radila pre 5 meseci, nalazi su bili uredni. Ne znam da li to ima veze sa tim sto sam do pre 2 meseca pila pilule za kontracepciju, a pila sam ih 2 godine jer mi se do prosle godine ovo nije desavalo?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom moguće da se radi o gljivicama. Savjetujem da uzmete neki od vaginalnih antimikotika. Možete ih nabaviti u ljekarni i bez recepta.