Kontracepcija

bhcg

pahulja1005

postovanje,imam inace neredovne cikluse tako da ne znam kad sam imala ovulaciju....poceli su da mi se javljaju neki simptomi trudnoce (mucnina,bol u grudima,bol po dnu stomaka) i uradila sam test i bio je pozitivan,i odmah se narucim kod gin na pregled medjutim on kaze da ne vidi trudnocu na UZ i posalje me da radim bhcg....uradim jos jedan kucni test i ponovo pozitivan,a vrijednost bhcg je 2375 mIU/ml...pitanje:sta vi mislite koji je tjedan trudnoce i zasto gin nista nije vidio na UZ? hvala velika

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s ovim nalazaom beta hcga trudnoća se mora vidjeti u maternici. Vrlo jednostavno, ako se ne vidi trudnoća sa beta hcg-om od preko 2000 ij. onda se sigurno radi o vanmaterničnoj trudnoći. Odmah otišite na pregled i nema vam ponovi vaginali uzv.

pahulja1005

a koji bi to tjedan trebao biti?? i koji su simptomi vanmatericne trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Klasični trijas simptoma vanmaternične trudnoće su bol, amenoreja, sukrvica.
Prema beti to bi bilo od 4/5 tjedana.
Dao sam vam savjet što da napravite.