Kontracepcija

bolovi u stomaku

Taylin

Lijep pozdrav..

Mene zanima postoje li odredjene promjene u tijelu koje nastaju na pocetku uzimanja kontracepcije, naime pocela sam uzimati diane35 zbog lica i bolnih menstruacija, na 15oj piluli sam i javljaju mi se bolovi u donjem dijelu stomaka i jajnicima, slicni bolovima pred menstruaciju, praceni sa malom sukrvicom (za koju znam da je ocekivana prilikom pocetka uzimanja kontracepcije) i takodjer na licu mi je doslo do pogorsanja na 12oj piluli. Pocela sam s lokalnom terapijom pa se to malo umirilo ali me brinu bolovi u stomaku. Da li je to normalno ili se trebam zabrinuti ili prestati s kobrracepcijom? Zbog svih clanka o opasnosti diane35 malo sam se zabrinula. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti. Nastavite s uzimanjem. Za par ciklusa će se popraviti i ten i smanjit će se akne.

Taylin

U redu. Zahvaljujem na brzom odgovoru. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

breskvica gicko

Dobar dan postovani.Vec nekoliko dana unazad,povremeno osjecam bolove u donjem dijelu stomaka.Seksualno sam aktivna te tokom odnosa dolazi do boli prilikom dublje penetracije.Da li bi eventualno neka upala mogla da narusi moj menstrualni ciklus,jer mi se desavalo u slucaju prehlade ili velikog stresa da menstruacija ne dodje taj mjesec.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mnogi su razlozi koji mogu dovesti do neregularnih ciklusa: psihički - stres, teški fizički napor, gubitak tjelesne težine, hormonalni poremećaji (policistični jajnici, nepravilan rad štitnjače), poremećaj prehrane, itd...