Kontracepcija

Cilest

ljiljana 111

Poštovani,
22. su mi godine i vec oko pola godine pijem redovno Cilest na preporuku mog ginekologa.U tom razdoblju imam redovne spolne odnose sa dečkom.
Imam jedno pitanje:naime,ja i dečko ne koristimo nikakvu drugu zaštitu ali on nikad nije svršio u mene.Zanima me postoji li eventualna opasnost od trudnoce prilikom drugog spolnog odnosa u razmaku koji varira (20 min do 1h) radi ostataka sjemena iz prethodnog odnosa?Citala sam da mokrenje ili eventualno brisanje penisa smanjuje tu mogucnost.Decko mi nakon prvog svrsavanja najcesce ne mokri,i kao sto rekoh razmak izmedju dva odnosa je izmedju 20 min i 1h.
Unaprijed hvala.

Nataša Šemnički, dr. med.

ljiljana 111 ,

uzrok mogućem zanošenju je povezan sa nedovoljnom supresijom jajnika i nastupom ovulacije ili zbog neredovitog korištenja tableta i potom nastanka ovulacije.
Kad nema ovulacije nema niti zanošenja bez obzira na bilo kakav odnos

l.p.