Kontracepcija

cilest i rizici

ninči

Poštovana doktorice,pijem cilest godinu dana s jednom pauzom od mjesec dana.Nemam nikakvih nuspojava,prije početka uzimanja napravila sam redovni ginekološki pregled,te jetrene probe.Svi nalazi bili su u redu.Nisam paničarila zbog nedavnih događaja s yasmin pilulama,no ipak bih voljela znati koji je rizik..Naime,majka mi ima proširene vene,a baka je imala trombozu.Ja nisam radila test za koagulaciju koji se također preporuča zbog tromboembolijskih oboljenja.Namjeravam nastaviti piti pilule barem jos 3-4 godine pa me zanima bih li trebala obaviti te testove i koliki su rizici i nakon uzimanja pilula..Inace,imam 20 godina,nisam spomenula.Nadam se da pitanje nije jedno od onih paničarskih jer ga uistinu postavljam iz realnih razloga.Hvala Vam unaprijed,pozdravhappy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne zvuči paničarski. Međutim, svi rizici su isti na sve kontraceptive, pa molim pročitajte ovo http://www.cybermed.hr/index.php/...li_znati_o_kontracepcijskim_pilulama, plus zadnjih 10-tak stranica o Yasminu, otkad je krenula medijske hajka, sve to se isto odnosi i na Cilest. Ništa posebno ne morate raditi.