Kontracepcija

da li je moguca trudnoca?

pupa30

Postovani,
Koristim kontracepcijske pilule Rosanne protekla 4 mjeseca.
Zadnju mjesecnicu imala sam 09.08. I bila je normalnog intenziteta. 17.08 sam zakasnila popiti pilulu koju uzimam u 19:00h te sam je uzela u 23:30. Iduci dan dogodilo mi se isto te sam također pililu popila sa zakasnjenjem, odnosno u ponoc. U to vrijeme imala sam odnose dva puta. Nakon 2 dana poceo mi je pritisak slican menstrualnim bolovima te mi se neprestano mokri, a pomokrim iznimno malu kolicinu. Bole me grudi i bradavice na dodir kao u pms-u. Sve navedeno i dalje traje. Ovakve simptome i tako rano sam imala kada sam prvi put bila trudna (rodila sam prije 6 mjeseci). Napominjem i da sam prije 1,5 mj radila nalaz urina gdje je vidljivo povecan broj leukocita(148) i mnogo bakterija, međutim nisam nista poduzimala po tom pitanju. Da li je moguce da sam ostala trudna?? Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom, niste trudna.

pupa30

Puno vam hvala na odgovoru. S obzirom da sam prije 2 dana ponovila nalaze urina gdje su sve vrijednosti unutar referentnog intervala (pa i leukociti) a tegobe i dalje ne prestaju, da li mozda imate kakvu ideju o cemu bi mogla eventualno biti rijec?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte uroantiseptike i nitrofurantoin 10-tak dana i smetnje će vam nestati.

dora_s

Postovani doktore
Danas bi trebala popiti 6. tu pilulu iz blistera yaz oko 13-14 h ja necu uspjet popiti sve do 20-21h navecer , imala sam odnos u srijedu navecer i nismo bas pazili, sto uraditi s obzirom da cu kasniti s pilulom 6-7 sati a prvi je tjedan uzimanja pilula .... I jel postoji sad mogucnost trudnoce s obzirom da spermiji zive do 3 dana, ako popijem pilulu u 20-21h vcrs?
Hvala vam

mni187

Postovani,
Djevojka i ja samo imali odnosu kojem sam samo vrhom spolovila ulazio u rodnicu. Prije toga sam ejakulirao izvan rodnice. Nakon 5-10 min sam nastavili nezasticen odnos tipa blagog ulaska u rodnicu ali samo povrsno. Djevojka je bila u 4 danu ciklusa, i sutra tj 5 dan mi je javila da je imala opet blago krvarenje tipa par kapljica i da je krv bila smedjkasta. Nije bilo direkte ejakulacije ali nisam ni siguran da dio od predhodne ejakulacije nisam unio u rodnicu ali vrlo povrsno i nisam siguran da li je bilo predjakuat tecnosti.
Vase strucno misljenje o mogucoj trudnoci u ovom slucaju i okolnostima.

Hvala unaprijed
Lijep Pozdrav

Postovanje i dobro vece..Zadnju mjesecnicu sam imala 2.8.2016 a nezasticen odnos 19.8.2016..Prema mojoj racunici s obzirom da ciklus varira izmedju 25-27 dana pokazuje da su bili neplodni dani,da li je moguca trudnoca.Bojim se prilikom vadjenja da nije slucajno sjemena tekucina krenula..Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dora s neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mni prema opisanom neće doći trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

0987 prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće.

marijana543221

Postovani, zadnju menstruaciju imala sam 6.8. te nezasticen odnos tjedan kasnije u toku plodnih dana no nije ejakulirao u mene. Danas sam trebala dobiti menstruaciju i par dana ranije sam imala bolne grudi, no danas mi se uz bolove i grceve u donjem dijelu trbuha pojavio svijetlo smedi iscjedak. Postoji li mogucnos da sam trudna?

dora_s

Jos pitanje, s obzirom da sam 7. Mu jucer popila u 14 u uobicajeno vrijeme, mogu li ( radi te zakasnjele me zanima) imat nezasticen odnos ili treba zastita

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marijana prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

DOra možete,

Luciley

Poštovani,
primijetila sam da možda posljednjih tjedan dana da češće idem na wc mokriti, i uz to uobičajene simptome PMS-a. Koristim pilule adexa, a menstruaciju trebam dobiti 1.9., posljednju sam imala 4.8. ( usporedno sa zadnjom menstruacijom sam koristila vaginalete rojazol ). Imam redovite spolne odnose i uglavnom pazimo, ponekad se dogodi da dečko ejakulira u mene djelomično ( tako jednom i ovaj mjesec ). Postoji li mogućnost trudnoće???
Unaprijed hvala.

Luciley

Zaboravila sam napomenuti da mi je zadnja pilula bila 28.8., te da ih pijem duže vrijeme i redovito ili unutar jednog sata od predviđenog vremena...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći zasigurno.

22ivana

Molim vas za odgovor. Koristim kontracepcijske pilule. Pocela sam piti 22.8 . Zaboravila sam uzeti 23-26.8 , a dvadana kasnije imala sam odnos s ejakulatom unutra. Odmah sam nastavila dalje piti u nastavku. Pojavilo mi se krvarenje u ponedeljak, slabog intenziteta je i jos traje. Jucer sam opet imala odnos s kondomom za vrijeme krvarenja al kondom je puknuo unutra je ostalo skoro pa sve. Dali postoji mogucnost trudnoce i dal dalje pijem kontracepciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji. Krvarenje je zbog neredovitog uzimanja pilula. Dalje nastavite s uzimanjem pilula.

22ivana

Hvala Vam na odgovoru. Kolike su sanse za trudnocu i ako dođe do nje hoce li tablete nastetiti djetetu , ja sam nastavila danas dalje piti.