Kontracepcija

Da li je moguća trudnoća?

Trilly

Poštovani,dana 17.11.2016.imao sam zaštićeni odnos sa djevojkom trajanja 10 tak minuta te sam jednom prilikom primjetio da je prezervativ pukao te mislim da smo nezasticeni odnos imali između 1-3 minute,ja nisam ejakulirao te smo onmah prekinuli odnos,pa me zanjima dali ima razloga za brigu pošto ona redovite stvari ima tek poslijednja 3 mjeseca i ciklus joj traje 28 dana te je zadnju menstroaciju dobila 22.10. ,te bi uskoro trebala dobiti stvari što znači da su dani neplodni,te me zanjima jeli moguce da tako ostane trudna,pa bih htio dobiti vaše mišljenje što poduzeti pošto se brinemo.lijep pozdrav,hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni su dani. Ne treba dodatna zaštita prema opisanom jer za tim nema potrebe.

Cvijetić123

Poštovani,
Koristim pilule Axira 35, skratila sam si ciklus za jedan dan tj popila sam 20 tbl. Nezaštičeni spolni odnos sam imala 4.ti dan pauze tj prvi dan menstruacije. Zanima me da li je moguća trudnoca s obzirom da sam si skratila ciklus? posljednja menstruacija mi je bila 23.4., trenutna je u toku...

Ne znam sta

Postovani, pijem diane 6mj u terminima od 12 do 15h. Imala sam odnos sa kondomom, ali smo probali bez kondoma na citavih 15sekundi, tada smo prekinuli (decko kaze da nije ni bio blizu ), nakon toga smo koristili kondom i imali odnose jos narednih 10min. Zavrsio je vani, dalje od moje rodnice. Strah me trudnoce zbog tih 15sekundi (da nije mozda presjemena tecnost izasla). Znam da dzaba strahujem, ali ipak ne vjerujem ni pilulama 100%. Hvala Vam i molim vas odg, sada sam u onoj 7 dana pauzi, sutra bih trebala dobiti menst.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Cvijetić123,
kontracepcijska učinkovitost nije smanjena.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ne znam sta,
prema navedenom ne postoji niti teoretska mogućnost za trudnoću.