Kontracepcija

Da li postoji mogucnost trudnoce

Suza 669966

Postovani
Imam jedno pitanje.. Trenutno koristim 2kutiju logesta.. Menstruaciju sam dobila 12.4 a 18.4 sam imala nezasticen odnos. Drugu kutiju sam pocela piti 16.4 naravno sve redovno po danima u isto vrijeme. Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce? Nakon odnosa prilikom uriniranja nisam primjetila da je izasla i sperma.. Zabrinuta sam i nadam se brzom odgovoru...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

Aca12was

Postovani doktore,
zanima me koliko je sigurno koristiti kondome kao zastitu od nezeljene trudnoce. Naime, da li je dovoljno koristiti Durex Extra Safe i ne svrsavati tokom odnosa sa devojkom da bi bili sigurni da do trudnoce nece doci? (Devojka imaneredovne cikluse, pcos i trenutno je u fazi ispitivanj aproblema, te jos ne pije kontracepciju, a ni ne zna kada/da li su joj plodni dani).

Hvala unapred na odgovoru,
Aca.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako pravilno koristite navedene zaštitu tada je šansa za trudnoću jako jako mala.

Doris.S

Postovani,

Pila sam Diane 35 2 meseca, ali mi nisu prijale zatim sam presla na Yasmin koji pijem 3 mesec. Mentruacije jedva da imam, al' kad kazem jedva mislim na 3 kapi koje su trajale jedva sat vremena i sad i prosli mesec. Decko jeste svrsio u mene par puta, ja jesam bila redovno, eventualno mozda par puta zakasnim sat dva ali nista preko toga. Jako mi je cudno sto sad posle tri meseca Yasmina ja maltene i nemam menstruaciju, boja krvi nije ni bila crvena, nisam morala ulozak ni da stavim. Trudnoca je verujem nemoguca? Da li se samo radi mozda o privikavanju na Yasmin. Sad me boli i otice mi stomak, nemam apetit i uzasno mi je muka.

Hvala unapred puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Takve su menstruacije ponekad uz navedene pilule. Ako vam to smeta neka vam doktor promjeni iste.

Jo_98

Postovani
Imao sam spolni odnos s curom u kojem je pukao kondom 3.4 ,18 sati nakon popila je escapelle tabletu ,nakon 7 dana je dobila iznenadno krvarenje ,procitali smo da je to znak da je tableta djelovala i nece ostati trudna,zadnju menenstruaciju je dobila 25.3 nikad joj nije redovito uvik joj kasnii ,zanima me vase strucno misljenje je li trudna ? Hvala na odgovoru

dalija20

Postovani,popila sam jednu tabletu diflucana,utjece li to na djelovanje pilula lindynette?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalija, neče imati utjecaja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jo98 to krvarenje ne znači da nije trudna. Menstruacija kasni nakon uzimanja od pilule za dan polsije do 7 dana. Ako je kašnjenje veće neka napravite test na trudnoću.

Milica11993

Poštovani,
prestala sam uzimati pilule 14.4., zadnja menstruacija mi je bila 18.4... ali imala sam dva puta spolni odnos prekinutim snošajem ( 29.4. i 1.5. ), znam da nije pametno, no desilo se. Dečko je zaista pazio, no postoji li mogućnost trudnoće ? Ta metoda nije pouzdana, a čitala sam danas da nakon pilula nije preporučljivo..

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije neće doći do trudnoće. Što je bilo najbolje znate vas dvoje.

nesigurna_djevojka

pozdrav.. da li je test clearblue tocan ako se treba provesti u vrijeme kasnjenja menstruacije medjutim ja sam ju imala prije tjedan dana i bila je normalna no imam mucnine vec par dana pa sam ipak napravila test i pokazao je minus ali kao da je bila sjena okomite linije vrlo malo kao da se nazirala,i prilikom uriniranja je par kapi otislo na onaj pokazivac testa,tako mi je i pokazivao kad sam napravila ga 2 tjedna poslije rizicnog odnosa(vec sam vam pisala par puta,pukao kondom ali nije u meni svrsio)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pouzdan je , ne radi se o trudnoći.

giordana123

Poštovani,
jučer smo se moj dečko i ja zanijeli te mi je on ejakulirao po leđima i stražnjici. Naime, osjetila sam kako je dio sperme kliznuo niz unutrašnji dio stražnjice pa me zanima da li postoji mogućnost da je ta sperma ikako ušla u vaginu? S time da mi se veoma brzo nakon toga javila mjesečnica koja je bila i očekivana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedenim načinom neće doći do trudnoće.

Milica11993

Postovani,
prestala sam uzimati pilule prosli mjesec nakon menstruacije ( pauze od 7 dana ), ali sam se odlucila vratiti u meduvremenu na pilule. Pocela sam ih piti prvi dan iduce menstruacije ( 16.5.). Jesam li zasiticena ? Imala sam odnks u kojem je decko djelomicno svrsio u mene u petak, trebam li se brinuti ?
Unaprijed hvala.

ivas12

Poštovani,
dva dana nakon posljednje menstruacije,dečko i ja smo se prvo zadovoljavali,no nakon što je to postalo nešto žešće pokušali smo imati spolni odnos,no pošto sam se ja previše uplašila njegov spolni ud ni nije ušao u vaginu nešto duboko,već jako malo,ne znam kako da objasnim ahah pa me sad zanima je li moguća trudnoća ako je bilo predejakulata ili nešto slično? također,i ako je na njegovim rukama bilo nešto predejakulata,i kasnije me tim rukama zadovoljavao,je li moguca trudnoca?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milica, zaštićena ste.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivas odgovorio sam vam.